Як впливають бойкоти концертів на імідж «культурної столиці»

20:15, 17 червня 2016

Дотичні до шоу-бізнесу люди певні: ще дві-три зірвані події у Львові поховають галузь, яка приносить в бюджет міста мільйони. А ухвалу, яку в квітні прийняли депутати і яка нібито мала б регулювати, кому можна виходити на сцену, а кому ні взагалі варто скасувати.

17 червня активісти передумали пікетувати концерт Івана Дорна. Нібито він виконав їхні вимоги та довів свою проукраїнську позицію. Щоправда, запал дещо стих вже після засідання у міськраді. На комісії законності та культури депутати вирішили концерт дозволити. Мовляв, не підпадає Дорн під ухвалу, яка забороняє виступати у Львові сепаратистам та тим, що підтримують російську агресію. А от до самого документу виникли зауваження.

«Немає критеріїв чіткої оцінки, хто у нас гастролер і у відкритий спосіб пропагує сепаратизм. Питання сепаратизму ― це взагалі компетенція Служби безпеки України, коли виникає питання, що до Львова приїде якийсь гастролер «русского мира»? Та ніколи він сюди не попреться, львів'яни як громада здатні відреагувати без заборонних ухвал», ― зазначила депутат міської ради, секретар комісії культури, молодіжної політики та спорту Юлія Хомчин.

Тепер певні, що її потрібно доопрацювати. А от організатори концертів у Львові переконані: її взагалі варто скасувати. Адже самі фільтрують, кого варто привозити до міста. Ухвала ж тільки робить нам погану славу.

«Ну, наприклад, гурт «Pur:Pur». Ми організовували концерт, були і побоювання, були навіть певні погрози. На щастя, все було добре, але звичайно, для артиста це дуже зле, коли він думає, не як кльово відіграти концерт, а чи прийдуть пікетувати чи не прийдуть», ― пояснив Святослав Роман, який організовує концерти у Львові.

Ростислав Кулик, директор агенції, яка організовує концерти, каже, що ця ухвала щонайменше спантеличує організаторів. На засіданні в міськраді йому заледве назвали п'ять виконавців, які не викликають підозри. Тим часом, на осінь у нього заплановано 15 подій. Але як трактувати, до прикладу, «Машину Времени»?, ― каже Кулик. Вони ж теж працюють у Росії. Але й Андрій Макаревич завжди висловлюється на підтримку Україну.

«Я трактую цю людину як героя, як людину, яка підтримує Україну, як потрактують це міськрада чи активісти? ― пояснює Ростислав Кулик. ― А хто з цього робить висновки? Висновок з цього роблять люди. А люди роблять висновок дуже простий: не купують квитки, бо бояться. Тому що ще дві-три такі події і всі ці концерти можна буде у Львові просто поховати як явище».

Поки що жертвою активістів став лише один співак ― Макс Барских. Директор виконавця Олександр Кажиян, стверджує, що від пікету можна було відкупитись.

«Коли вхід на концерт заблокували, ми одразу почали шукати якийсь вихід. І один з організаторів дійсно переписувався, скажімо, з певною людиною. І він йому написав, якщо хочете провести концерт, то вирішення цього питання буде коштувати близько 1500 доларів», ― розповів Кажиян.