Як заробили свої мільйони найбагатші львів’яни, - Forbes

16:06, 3 червня 2013

Видання Forbes визначило десятьох львів’ян із найбільшими статками. Матеріальні засоби «найбіднішого» з них оцінюють у 12 млн доларів.

За інформацією видання, це, порівняно з іншими топовими містами України, досить низький показник. Так, статок одесита, який посів 10-те місце, оцінюють у $42 млн, а дніпропетровця – у $67 млн.

Тим не менше, майно найбагатшого львів’янина оцінюють у 264 млн доларів. Ідеться про голову Наглядової ради ПАТ «Концерн Галнафтогаз» Віталія Антонова.

Другий у рейтингу – акціонер ФПГ «Континіум» Петро Димінський зі 170 млн доларів статку. В кінці 1990-х разом з партнерами Сергієм Лагуром, Ігорем Єремєєвим і Степаном Івахівим встановив контроль над нафтопереробним заводом «Галичина» у Дрогобичі.

На третій позиції - Тарас Барщовський з 141 млн доларів. Розбагатів на виробництві яблучного концентрату. Його компанія TBFruit перетворилася на вертикально інтегрований холдинг, який об'єднує переробні заводи, яблучні сади і транспортну компанію.

Далі у рейтингу - Іван Залізний (компанії «Оліяр», «Майола»). Його статки оцінюють у 78 млн доларів. Починав з торгівлі соняшниковою олією, яку привозив на львівські базари зі сходу України. На початку 2000-х у нього була мережа з кількох десятків точок, де олію продавали на розлив.

П’ятірку замикає Тарас Кицмей, який створив третю за величиною аутсорсингову компанію в Україні - SoftServe. Йому приписують 38 млн доларів.

У 26 млн доларів видання оцінює фінанси Богдана Козака («Львівхолод»). На початку 1990-х його батько керував оптовою базою, яка постачала товари у продовольчі магазини Львова. З них зросла мережа продуктових супермаркетів «Рукавичка», що належить Козаку-молодшому. Сьогодні це найбільший продовольчий рітейлер Львівщини: в мережу входять 63 магазини і гіпермаркет площею 5000 кв м. У компанії працює близько 1500 осіб.

Сьомий у рейтингу – колишній очільник облдержадміністрації Микола Кміть. Його статки оцінюють у 25 млн доларів завдяки компанії IDS Borjomi.

Далі – Орест Вовк (заводи «Ензим», «Кормотех») з достатком у 15 млн доларів. Розбагатів, виробляючи дріжджі і корми для тварин.

Передостанній у десятці найбагатших львів’ян Іван Охабський (14 млн доларів). Уся його бізнес-діяльність стосується спиртової промисловості. Власник 99,9% акцій Львівського лікеро-горілчаного заводу.

Замикає десятку Роман Федишин. Йому належать значні частки в двох найбільших оптових продуктових ринках в Україні – львівському «Шуварі» (50%) і київському «Столичному» (15%). Через ці ринки продається 2% фруктів і овочів, вирощених в Україні.