Як людство змінило Землю: вражаючі аерофото до та після

11:18, 31 жовтня 2020

Вплив людства на Землю зараз є поширеною проблемою. Кліматична криза, парникові гази, експлуатація природних ресурсів, вироблення твердих побутових відходів та забруднення атмосфери – одні з найактуальніших питань, які глобальна спільнота має вирішити, якщо ми хочемо забезпечити майбутнє для наступних поколінь.

Бенджамін Грант та Тімоті Догерті зібрали у своїй книзі «Покадрова зйомка. Як ми змінили Землю» 250 фото з супутників та безпілотників нашої планети, яка постійно трансформується. Як пише ArchDaily, вони дослідили людську діяльність на планеті з трьох перспектив: цивілізації, використання та реакції.

Унікальна добірка фото ілюструє зміни, спричинені розростанням міст, інтенсивним споживанням, величезною інфраструктурою, розробленою для перевезення вантажів та людей, та реакцією природи на надмірне використання її ресурсів. Найбільш вражаючим у цих зображеннях є часовий відбиток наших дій на планеті, який зафіксований у книзі за допомогою послідовних фото одних і тих же територій у різний час. Журналісти ArchDaily опублікували декілька з них.

«Цивілізація» показує результати урбанізації, транспортування та надмірного споживання. Ця тема особливо актуальна для архітекторів, які можуть бачити роботи колег-професіоналів з усього світу протягом багатьох поколінь. Аерофотозйомка забезпечує рідкісну перспективу, яка дозволяє нам задуматися про те, як ми плануємо наші міста, а також про величезну кількість ресурсів, необхідних для цього.

У розділі «Використання» йдеться про природні ресурси та їх неконтрольоване споживання. Переглядаючи зображення, які дуже детально показують видобуток корисних копалин, сільське господарство та розвиток енергетики, можна зрозуміти, що присутність людини на Землі абсолютно необмежена, і ми повинні працювати над більш стійкими рішеннями.

Допоки наше існування на планеті залежить від нескінченної експлуатації цих ресурсів, природа буде продовжувати реагувати – більш інтенсивно і частіше. Частина «Реакція» об’єднує фотографії опустелювання, танення льодовиків, припливів та відливів, лісових пожеж та інших екологічних катастроф.