22 жовтня Кабінет Міністрів України (КМУ) затвердив два документи, які визначають основні положення реформи Міністерства внутрішніх Справ України: Концепцію і Стратегію. Крім того, Кабінет Міністрів затвердив ще три нормативних акти, які поклали початок втіленню в життя положень Концепції реформи МВС.
Зокрема, уряд затвердив проект Закону України, який врегульовує питання можливості ліквідації низки підрозділів МВС: ГУБОЗ, транспортної та ветеринарної міліції тощо.
КМУ також розглянув і затвердив проект постанови, яка закріплює порядок ідентифікації працівників органів внутрішніх справ, зокрема – шляхом носіння нагрудного знака. Це дозволить легко ідентифікувати кожного працівника органів внутрішніх справ, який перебуває при виконанні службових обов’язків, йдеться в повідомленні прес-служби МВС.
Також було затверджене розпорядження Кабінету Міністрів України щодо позбавлення підрозділів ДАІ функцій із надання адміністративних послуг, запровадження автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху, надання патрульній службі міліції повноважень державної автомобільної інспекції із забезпечення безпеки дорожнього руху в населених пунктах. Цим нормативним актом передбачено проведення експерименту на базі ДАІ м. Хмельницький. У рамках експерименту відбудеться об’єднання сил підрозділів ДАІ та патрульної служби в єдиний підрозділ.
Окрім цього, цей нормативний акт визначає завдання для МВС із підготовки законодавчої бази для цього об’єднання по всій Україні.
Після доопрацювання вищевказані нормативні акти будуть подані на підпис прем’єр-міністрові України.
«Таким чином в Україні розпочато стратегічну реформу міліції. Завдяки їй замість карального органу буде створено сучасне європейське правоохоронне відомство, місія якого – служити та захищати», - резюмували в МВС.
На думку керівника Експертної ради при МВС Євгена Захарова, відомство не може бути реформоване окремо від інших правоохоронних структур. Про це правозахисник заявив під час розширеного засідання колегії МВС, яке відбулося 22 жовтня.
Захаров зазначив, що експерти розробили Стратегію розвитку органів внутрішніх справ. На її основі побудовано Концепцію, яка містить низку першочергових кроків в напрямку реформування МВС.
Концепція покликана відкинути все непотрібне, а також взяти все найбільш корисне для МВС.
У прес-службі МВС повідомили, що Стратегія реформування міністерства обговорювалася в експертних середовищах, а також у відкритому доступі на декількох сайтах та в соціальних мережах. Участь у роботі над Стратегією взяли іноземні експерти: представники Консультаційної місії Євросоюзу, Офісу зв’язку НАТО в Україні, ОБСЄ, Ради Європи.
Загалом Стратегія розвитку органів внутрішніх справ отримала схвалення в усіх середовищах, в тому числі – на міжнародному рівні. Після цього на її основі було створено Концепцію реформування МВС.
Захаров висловив сподівання, що виконання заходів, передбачених стратегією, буде успішним.
«Сьогодні ми маємо результат, який маємо. На мою думку, його можна вважати позитивним», – зазначив Євген Захаров.
Його підтримали іноземні експерти – представники оперативного штабу Місії ЄС в Україні, Офісу зв’язку НАТО в Україні та Місії ЄС з питань МВС.
Євген Захаров висловив сподівання, що Стратегія та Концепція почнуть працювати ще в цьому році, якщо Парламент схвалить відповідні законопроекти. Крім того, сьогоднішній день можна вважати святом, оскільки роботу над документами, над якими півроку працювали експерти, нарешті завершено.
«Ці документи є добрими. На їх основі можна справді реформувати міліцію, перетворити її на поліцію, можна реформувати МВС в іншу систему», – наголосив керівник Експертної ради МВС.
Міністр внутрішніх справ України представив проект реформи МВС, а вже вчора, 22 жовтня, відбулася розширена колегія МВС за участі голови Верховної Ради України Олександра Турчинова, на якій той повідомив, що кадровий склад МВС оновлять за рахунок бійців антитерористичної операції.