Мережа автозаправних комплексів «ОККО» однією з перших серед українських компаній приєдналася до глобальної ініціативи «Go green!», яка спонукає великий бізнес відповідальніше ставитися до довкілля. Як наслідок на «ОККО» уже 5 років поспіль активно втілюється корпоративна програма «Зеленого офісу».
Стартувавши у 2009 році у львівській «штаб-квартирі» мережі, нині вона розповсюдилася на всі регіональні відділення та понад 400 АЗК по цілій Україні. Своїм досвідом «озеленення» бізнес-простору на «ОККО» завжди готові поділитися з громадськістю.
«Ми почали з того, що старалися змінити психологію наших працівників, розробили серію інформаційних наклейок, які закликало до ощадного ставлення до води, електроенергії, паперу та інших ресурсів, - розповідає Марічка Кучеренко, яка опікувалася програмою «Зеленого офісу» на початку її впровадження. – Згодом трасформували наші екологічні пориви у бізнес-процеси. Налагодили сортування офісного сміття, збір макулатури й поліетилену, перелаштували на енергоощадний режим оргтехніку, запровадили диспетчеризацію поїздок службового автотранспорту та багато іншого».
Нині до складу «зеленої команди» ОККО залучено понад 10 фахівців різних виробничих напрямків, в обговоренні кожного нового проекту в рамках «Go green!» бере безпосередню участь топ-менеджмент «Концерну Галнафтогаз» (оператора АЗК «ОККО»). Збереження довкілля стало повноправним елементом бізнесової стратегії, оскільки для суспільства це корисно, а для компанії вигідно. Ось лише декілька прикладів:
- За 5 останніх років у мережі зібрано понад 200 тонн макулатури. Завдяки такій кількості вторсировини від вирубки врятовано приблизно 2 тисяч дерев.
- У 2009 році мережа АЗК «ОККО» розпочала процес облаштування нафтобаз газовирівнювальними системами, які вловлюють і повертають до резервуарів випари нафтопродуктів. Завдяки цьому на 50% зменшився обсяг випаровувань, що потрапляють в атмосферу.
- З 2011 року всі АЗК “ОККО” будуються та реконструюються з використанням діодного освітлення. Окрім низького споживання електроенергії та довшого терміну служби, важливою перевагою світлодіодів є їхня екологічна безпечність. Вони прості в утилізації та не містять токсичних речовин, не виділяють ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання. Тільки торік у встановлення світлодіодів компанія інвестувала понад 9 мільйонів гривень. При цьому енергетичну потужність освітлювального обладнання вдалося зменшити у 2,5 раза.
«Сьогодні екологічна складова знаходить відображення у всіх аспектах нашої діяльності – у товарній політиці, у логістичних планах, в інженерних, програмних, технологічних рішеннях, - каже директор «Концерну Галнафтогаз» Назар Купибіда. - Та найголовніше наше досягнення за ці 5 років - нам вдалося прищепити працівникам компанії та багатьом партнерам відчуття особистої відповідальності за стан довкілля». Як показали результати проведеного торік внутрішнього опитування, переважна більшість працівників «ОККО» дотримується принципів «Go green!» не тільки на роботі, а й у побуті, приватному житті.
Інфографіка «Принципи зеленого офісу» (для збільшення - клікніть по зображенню)
Насправді, кожен бізнес – великий чи малий – здатен зробити простір навколо себе більш зеленим і людяним. Це не так складно. Перевіривши, чи всюди вимкнено воду і світло наприкінці робочого дня, раціонально використовуючи автотранспорт, підбираючи техніку з низьким рівнем енергоспоживання та враховуючи ще низку важливих «дрібничок», кожен може посприяти тому, щоб залишити нашим дітям та онукам світ чистіший і затишніший.
Детальніше про програму «Зеленого офісу» на ОККО можна дізнатися на сайті мережі.