Навіть в однокімнатній квартирі можна оформити стильний та ергономічний дитячий куточок – як для немовляти, так і для школяра. Звичайно, зручніше це планувати на етапі ремонту, але й уже наявний інтер’єр можна вписати дитячу зону. Dekorin дає поради, як це зробити.
Подіум
Підвищення – один з найкращих способів зонування простору, а саме це і необхідно при облаштуванні дитячого куточка в однокімнатній квартирі. Коли в одному приміщенні нагромаджені різні стилі та меблі різного функціоналу, з’являється ефект хаосу та відчуття дискомфорту. Проте дитячий куточок на подіумі все змінює і розставляє потрібні акценти. Крім того, таке підвищення може бути не тільки інструментом зонування, а й бути місцем для зберігання речей.
Готовий куточок
Якщо ви будете оформляти куточок у вже готовій квартирі, можна придбати потрібний у магазині або замовити. Таким чином вам буде простіше зробити вибір, адже він звузиться до пропозицій, які є на ринку. Нижче – кілька натхненних ідей.
Шкільний куточок за ширмою
З часом дитина підросте, і їй знадобиться не тільки ігрова та спальна зони, а й місце для виконання домашніх завдань, школи чи іншої роботи. Найкраще подбати про створення такого куточка завчасно. Тут зонувати територію допоможуть ширми або штори. Також можна використати спеціальні конструкції з поличками, які додатково стануть місцем зберігання дитячих речей.
Намагайтеся планувати територію так, щоб дитяча зона була біля вікна, аби дитині було достатньо світло, а взимку – ще й тепло завдяки радіаторам, які там розташовуються.
Куточок для немовляти
Зонування території важливе як для шестирічної дитини, так і для немовляти. Крім того, подбавши відразу про дитячий куточок, у майбутньому вам необхідно буде лише коригувати дизайн відповідно до віку і потреб дитини.
Куточок для немовляти має бути світлим та безпечним. Не забудьте про пеленальний столик та зручне місце для годування.