Як та з чого зробити навіс на подвір’ї: ідеї та поради

11:17, 17 вересня 2021

Навіси на прибудинковій території виконують не лише практичну роль, а й додають території затишку та комфорту, дозволяючи не відкладати заплановане через зміну погоди. На ринку є багато якісних матеріалів, які допоможуть сконструювати найбільш вишукані та функціональні навіси. Dekorin розповідає про можливі конструкції та найоптимальніші матеріали для цього.

Навіси роблять першочергово для захисту території від палючого сонця або опадів, тому переважно їх встановлюють відповідно до зон відпочинку чи в найбільш прохідних зонах.

Види навісів за зонами використання

1. Навіс-піддашок. Це фактично обов’язковий елемент будинку, адже захищає в тому числі ґанок від налипання мокрого снігу та обледеніння. Більші подібні навіси, які з одного боку фіксуються до стіни будинку, можна розташувати над терасами із зручними меблями, каміном чи зоною барбекю. Як правило, навіси-піддашки виконують в одному стилі з будинком, використовуючи відповідні матеріали та кольори.

2. Навіси-прибудови. Такі навіси можна використати для захисту території від входу в будинок до воріт чи господарських будівель. Вони переважно кріпляться до стіни з одного боку, а з іншого мають опори, або ж цілком тримаються лише на опорах. Завдяки таким навісам доріжки на подвір’ї не треба буде прибирати від листя та снігу.

3. Навіс для басейну. У цьому випадку краще робити закриті навіси. Можна скористатися розсувними елементами, завдяки яким у спекотні дні можна буде відкривати певні секції, а в непогожі – надійно закривати.

4. Навіс-альтанка. Найпопулярніший варіант серед власників присадибних ділянок, які зазвичай ставлять у найбільш мальовничих куточках. Вони можуть бути різноманітних форм, а також мати як відкриту, так і напіввідкриту (з боковими стінками) конструкцію.

5. Навіс над дитмайданчиком. Одна з найбільш затребуваних конструкцій серед сімей, компроміс між дітьми, яких важко втримати в будинку навіть у погану погоду, та батьками. Крім того, такий навіс може захистити дерев’яні елементи гойдалки, пісочниці від опадів та продовжити строк їхньої служби.

6. Навіс для автомобіля. Такий елемент ландшафтного дизайну стане незамінними для власників маленьких ділянок, де немає місця збудувати повноцінний гараж. Та і коштує це в рази дешевше. Автомобільні навіси у дворі приватних садиб також стануть у нагоді під час приїзду гостей.

Навіси будь-якого функціоналу переважно мають нескладну конструкцію, що складається з опор, каркасу та даху. Перед вибором матеріалів слід визначитися із стилем, адже навіс має відповідати загальному ландшафтному дизайну території.

Опори можна зробити зі сталевих труб, дерев’яних брусів чи цегли. Каркас переважно роблять з металопрофілю або дерева. Для покрівлі використовують переважно ті матеріали, якими покриті основні будівлі.

Найбільш популярні варіанти

Профнастил вважається ідеальним варіантом для покрівлі, оскільки він простий у монтажі, відносно дешевий, достатньо щільний, довговічний, практичний, добре поєднується з іншими матеріалами. Навіси з профнастилу можуть бути арочні, односхилі та двосхилі. Конструкції у вигляді арок виглядають найбільш оригінально, проте і для їхнього встановлення потрібно більше вмінь та досвіду.

Металопрофіль додає конструкціям легкості, що допоможе їм вписатися в будь-який дизайнерський проект. Крім того, це надійний та міцний матеріал, який при правильному догляді (вчасній обробці антикорозійними засобами) прослужить дуже довго. Такі навіси використовують для відпочинкових зон, відкритих кухонь, стоянок авто, водночас не захаращуючи візуально територію.

Дерев’яні навіси набувають все більшої популярності, адже легко вписуються в природний ландшафт. Такі навіси використовують для будь-яких цілей, вони бувають як стаціонарними, так і прикріпленими до стін.

Дерево – матеріал, який легко обробляти, а отже, з нього можна створити різноманітні форми та фігури, а також прикрасити різьбленням. Навіси роблять з колод або брусу. Фахівці рекомендують використовувати для опори бруси розміром 90х90 мм, а несучий брус укріпляти додатково. Слід пам’ятати, що дерево необхідно обов’язково обробляти спеціальними розчинами, які захищають його від гниття та шкідників.