Інститут стратегії культури зробив підбірку активностей, які львівські культурні інституції найближчими днями зроблять доступними оналайн. Ми знайли та долучили ще декілька. Так що запрошуємо на вистави, в кіно та на концерти, які можна відвідати не виходячи з дому.
***
#недраматизуй. Такий флешмоб організував до свого 100-річного ювілею Перший театр. Колектив театру закликає залишатися театром і на карантині. У форматі дотепних та позитивних відео актори та інші працівники театру розповідають як проходить побут, репетиції та вправи у домашньому режимі!
На відео вони співають, проводять танцювальні тренінги, декламують вірші та просто отримують задоволення від будь якого заняття.
Дім – це сцена і декорації, близькі та родичі - глядачі, а у буденні справи увірвались читка, декламування, грим, ескіз і пластика.
***
На перегляд «карантинних» короткометражних фільмів 1 квітня запрошує WIZ-ART. До Міжнародного дня сміху організатори закликають на деякий час відволіктись від тривог і негативу, саме тому показ – комедійний.
Фільми пожна подивитись легально, безкоштовно та не виходячи з дому.
Проте глядачі за бажанням можуть зробити благодійний внесок.
Добірка від фестивалю стане доступною 1 квітня о 19:00 тут.
***
Освітній центр з прав людини розпочинає цикл вечірніх трансляцій вистав львівських театрів. Це спільна ініціатива Освітнього центру і трьох львівських театрів – Театр Лесі Українки, Театр «І люди, і ляльки», театр ім. ЛесяКурбаса, що має на меті благодійний збір коштів на лікування театрознавиці Катерини Сегет.
Репертуар благодійного марафону:
- Понеділок, 30 березня – «Люди» (режисер Василь Колісник), вистава Театру Лесі Українки
- Вівторок, 31 березня – «Гамлет» (на головному фото, режисер Олексій Кравчук), вистава театру «І люди, і ляльки»
- Середа, 1 квітня – «Ножі в курях, або Спадок Мірошника» (режисер Володимир Кучинський), вистава Театру імені Леся Курбаса
- Четвер, 2 квітня, 19:00 – «Пустостан» (режисер Олексій Кравчук), вистава театру «І люди, і ляльки»
- П’ятниця, 3 квітня – «Мої родичі та інші покидьки» (режисер Ігор Білиць), вистава Театру Лесі Українки
Усі вистави починатимуться о 19:00 за посиланням.
***
Театр імені Леся Курбаса 3 квітня покаже виставу «Королева краси». Вистава за п’єсою ірландського автора Мартіна МакДонаха буде доступна о 19:00 на сторінці у Facebook та на каналі в YouTube.
Постановником вистави є Ігор Задніпряний, який починав у Львові, саме у цьому театрі. Працював у Києві, ставив вистави і у Херсонському, і у Чернігівському театрах, а зараз працює у Першому театрі.
***
Театральний центр «Слово і голос» покаже онлайн виставу «Чекаючи на Ґодо». Вистава буде доступна тільки під час трансляції, яка відбудеться у суботу, 4 квітня о 20:00 за посиланням.
Культову п’єсу Семюеля Бекета поставив Валерій Більченко, відомий театральними експериментами та пошуками несподіваних підходів до театру та актора. . У виставі задіяні Соломія Кирилова, Марія Кміть, Оля Преображенська, Ігор Шпильовий.
***
Музей «Територія Терору» публікує матеріали усно-історичного проєкту #непочуті, метою якого є зафіксувати та зберегти спогади очевидців подій 30-50-х років у Львові та Україні. Колекція музею також містить унікальні досвіди жінок, які протистояли масовому насильству ХХ століття - для зручності у читанні публікації доступні також і на інстаграм-сторінці музею.
***
Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької переніс відкриття виставки циклу «Страсті Христові» Олени Кульчицької у віртуальний формат. Усі бажаючі мають змогу оглянути 11 живописних полотен із циклу, графічні ескізи й підготовчі рисунки олівцем та аквареллю видатної мисткині.
***
«Львів – місто літератури» запустили марафон відеолекцій «(Не) забуті імена літературного Львова» – можливість відкрити для себе нові історії та нові імена нашого міста. Також з ініціативи Міста Літератури відбувається флешмоб «POETY.Листування» до Всесвітнього дня поезії.
***
Проект «Літкур’єр» від Форуму видавців запрошує на літературні читання.
- 31 березня зустрінемось онлайн з Любов'ю Якимчук, яка читатиме іронічну та еротичну поезію, зокрема, «Про таких кажуть — голі», «Неголена нога», «Фальшиві друзі і кохані» та інші. А також одне з оповідань, що були написані для спільної з британським фотографом Марком Невіллем фотокниги, що скоро виходить англійською у німецькому видавництві «Steidl».
- 2 квітня читатиме Любко Дереш.
Читання пройдуть о 20:30 на сторінці Форуму видавців у Facebook.
***
Проводить літературні вечори й український Пен-клуб. Серед них чимало львів’ян. Читатимуть та розповідатимуть онлайн:
● 30 березня – Олексій Нікітін про новий роман «Бат-Амі»;
● 31 березня – Ірина Славінська про збірку есеїв «Мої запасні життя»;
● 1 квітня – Ірена Карпа про роман «Добрі новини з Аральського моря»;
● 2 квітня – Зоя Казанджи про книгу «Щось таке як любов»;
● 3 квітня – Мирослав Маринович про книгу «Митрополит Андрей Шептицький і принцип "позитивної суми»;
● 4 квітня – Мар'яна Савка про поетичну збірку «Оптика Бога»;
● 5 квітня – Іван Андрусяк про історично-пригодницьку повість «Сірка на порох».
Усі трансляції розпочинатимуться о 19:00 на сторінці Пен-клубу у Facobook.
***
- 3 квітня о 19:15 – лекція музикознавчині Наталії Сиротинської «Давньогрецькі музи»
- 4 квітня о 20:00 – Органна музика Вівальді. Надія Величко, орган
- 5 квітня о 20:00 концерт-лекція піаністки Марти Кузій-Андрущак «Оперні транскрипції для фортепіано»
По мірі того, як оголошуватимуться нові імпрези, ми оновлюватимемо інформацію. І нагадуємо, що легально та онлайн можна подивитись багато хороших українських фільмів.