Які туристи потрібні Львову

Сучасна архітектура підвищує статус міста та покращує його імідж

18:37, 17 січня 2019

Щороку Краків відвідує більше 10 мільйонів туристів. У 2017 році їхня кількість взагалі наблизилася до 13 мільйонів. Королівське місто дійсно має, що запропонувати своїм гостям: чарівний історичний центр міста, замок Вавель, безліч кав’ярень та ресторацій.

Водночас у Кракові добре розуміють, що якість не менш важлива за кількісні показники. Саме тому в Кракові в 2014 році з’явився неймовірний центр ICE Kraków для проведення конференцій, конгресів та концертів. Щороку тут проводять близько двохсот подій.

Вартість проекту становила 82,2 млн євро. Цікаво, що головним інвестором проекту було місто Краків: фінансування з бюджету покрило майже 80% витрат на будівництво. Різниця між економічними можливостями Кракова і Львова поки що разюча, хоча це тема окремої розмови.

Конференц-туризм – це надзвичайно вигідний і перспективний напрям туристичної індустрії, що підвищує статус та покращує імідж міста. До того ж, учасники конференцій та конгресів витрачають більше, порівняно із туристами, які приїхали розважитися на день-два.

У Львові індустрія ділової гостинності стала пріоритетним напрямом розвитку міста. І тут ми можемо багато навчитися у Кракова. Так само, як і в сфері сучасної архітектури. У Кракові не бояться будувати ультрамодерні споруди зі сталі, скла і бетону. Яскравий приклад – конгрес-центр ICE Kraków. Це вражаючий приклад сучасної архітектури, що провадить особливий діалог з історією

Запрошую прогулятися його залами разом із автором проекту Кшиштофом Інґарденом. Окрім конгрес-центру відвідаємо галерею японського мистецтва Manggha, яку Інґарден створив спільно з видатним японським архітектором Аратою Ісодзакі.