Які зміни чекають патрульну поліцію у 2016

Новий транспорт, штрафи і фіксація порушень ПДР

10:57, 11 січня 2016

У 2016 році у львівських парках та центральній частині міста з’являться патрульні поліцейські на велосипедах та мотоциклах. Туди, де неможливо заїхати на гібридному автомобілі Toyota Prius, поліцейські зможуть дістатися на сучасних мотоциклах та позашляховиках Renault Duster, які з’являться у них у 2016 році.

Для водіїв найбільшою новацією у прийдешньому році стане запровадження системи автоматичної фіксації порушення правил дорожнього руху за допомогою відеокамер, а також нова система нарахування штрафів. Окрім того, поліцейські впроваджують низку технічних новацій, які значно спрощують процедуру оформлення порушень ПДР.

Нові транспортні засоби

Як розповів ZAXID.NET начальник патрульної поліції Львова Антон Пузиревський, навесні у Львові з’явиться патрульна поліція на мотоциклах та велосипедах. Попередньо планується, що поліцейські отримають 10 велосипедів та 4 мотоцикли, які для них купуватиме Львівська міська рада.

«Зараз підписано угоду про закупівлю велосипедів. Ми передали всі документи міській раді, яка тим займається. Зараз, зважаючи на погоду, ми не запровадимо велосипедний патруль, але, думаю, що весною він з’явиться. Велопатруль працюватиме в особливо проблемних місцях – парках, прилеглих територіях», – зазначив Антон Пузиревський.

Зважаючи на інтенсивність руху, затори та через неможливість доїхати автомобілем, велосипедний та мотопатрулі також залучатимуть до оформлення ДТП. Щодо кінного патруля, то наразі в поліції ще вирішують, чи потрібно його впроваджувати.

«Кінний патруль, наскільки я знаю, був у Харкові але проект закрили. Зараз він діє тільки в Києві. Наскільки він буде актуальний після введення вело- і мотопатруля для Львова, я не знаю», – пояснив Пузиревський.

Окрім того, можливо, 2016 року збільшать кількість автомобілів. Це будуть позашляховики, які працюватимуть у районах, недоступних для гібридних Toyota Prius. Скільки позашляховиків отримає патрульна поліція Львова, поки не відомо.

«Ми неодноразово говорили про потребу у збільшенні кількості автомобілів для того, щоб патрулювати дачні масиви, оскільки там теж відбуваються крадіжки. Люди звертаються, але наші автомобілі не можуть туди заїхати. Якщо будуть додаткові автомобілі, то там, де дорожнє покриття не дозволяє вільно рухатись, наприклад вулиця Шевченка, будуть залучені інші автомобілі – Renault Duster», – сказав начальник патрульної поліції Львова, додавши, що така можливість зараз на рівні обговорення, тому невідомо, скільки буде таких автомобілів.

Окрім того, за словами Пузиревського, у 2016 році можуть розширити штат поліцейських приблизно на 60 працівників. Зараз у Львові працює близько 800 патрульних поліцейських.

Нова система фіксації порушень ПДР

Основна зміна для водіїв, цього року – автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху. Законодавчо це закріпили, ще у листопаді після прийняття нового закону «Про національну поліцію», але на практиці у Львові це запрацює тільки після того, коли встановлять спеціальні відеокамери. За перші три порушення ПДР, які зафіксувала камера, можна буде розраховуватися балами. Організацією цієї роботи займається Міністерство внутрішніх справ, тому коли на вулицях Львова з’являться перші камери та скільки їх буде, наразі не відомо.

Як розповів ZAXID.NET начальник відділу адмінпрактики патрульної поліції Львова Тарас Гук, у 2016 році, можливо, буде розширена можливість оформлення ДТП за європротоколом. Зараз оформлювати ДТП за європротоколом можна лише ті аварії, у яких немає потерпілих та сума шкоди не перевищує 25 тис. грн. Але трапляється чимало ДТП, у яких сума збитків перевищує цю суму, винуватці та потерпілі погоджуються на вартість ремонту, але законодавство не дозволяє зробити цього без рішення суду.

«Ми сподіваємося, що буде піднята планка від 25 тис. грн до 100 тис. Це значно спростить життя водіям, бо трапляється дуже багато незначних ДТП, а по процедурі ми повинні скласти схему ДТП, протокол, відбирати пояснення у водіїв, потім вилучити водійське посвідчення. Після цього людина чекає рішення суду і звертається до нас, щоб забрати посвідчення водія», – зазначив Тарас Гук.

Розширення можливості оформлення ДТП за європротоколом значно спрощує процедуру не тільки для водіїв, а й для патрульних поліцейських.

Електронні постанови

Цього року буде впроваджена та повноцінно працюватиме система оформлення електронних постанов. Це скоротить час оформлення документів на місці порушення правил дорожнього руху та зменшить навантаження для поліцейських.

«У нас вже прописана процедура складання електронних постанов, уже є міні-принтери. Залишилося ще зробити відповідне програмне забезпечення для планшетів поліцейських», – розповів Тарас Гук.

Електронна постанова заповнюється на планшеті, який має в себе кожен патрульний, та друкується на спеціальному міні-принтері на місці порушення ПДР. Якщо раніше поліцейський при заповненні паперової постанови окремо заповнював дані водія, то в електронному форматі дані братимуть автоматично із загальної бази, а працівники поліції заповнюватиме лише фабулу порушення. Видрукувана постанова матиме ширину звичайного чека, такого як видають у терміналах Ibox та довжину приблизно 30 см.

Сплата штрафів на місці

Патрульні поліцейські уже мають термінали для штрафування на місці, але поки у недостатній кількості. Цьогоріч усіх поліцейських на 100% забезпечать терміналами.

«Ми зараз співпрацюємо із «Ощадбанком», вони нам надають термінали для сплати штрафів на місці. Зараз у нас приблизно 50 терміналів. Проблема в тому, що ми не можемо видавати усі термінали на руки, бо вони розряджаються. Для забезпечення усіх патрулів потрібно 100. У банку зазначають, що 2016 року патрульні будуть забезпечені терміналами на 100%.