У Луцькій міській раді відбулася нарада з питань дотримання природоохоронного законодавства в прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах річок, що протікають територією Луцька за результатами рейдів, проведених робочою групою в період з 10 до 26 березня. Про це повідомила ZAXID.NET прес-служба Луцької міськради.
Як поінформував начальник відділу екології Борис Сорока, з 10 по 26 березня 2009 року проведено черговий рейд-перевірку. Виявлено значну кількість порушень природоохоронного та санітарного законодавства. Виявлені порушення фіксували цифровою фотокамерою. Протоколи про порушення буде передано на розгляд до державної екологічної інспекції у Волинській області. До порушників вживатимуть штрафні санкції.
За відомостями державного моніторингу, здійсненого обласним центром з гідрометеорології, 2008 року якість води р. Стир мала тенденцію до погіршення. Кисневий режим річки погіршується. За середньорічними показниками збільшилось забруднення води азотом амонійним, цинком, завислими речовинами. У верхньому створі в районі вул. Дубнівської - азотом нітритним, залізом загальним, синтетичними поверхнево-активними речовинами (СПАР), а на виході з міста - хромом, марганцем та нафтопродуктами. Перевищили середньорічні концентрації за показниками іонів міді в 3,5-4 рази, марганцю в 1,5-2 рази, заліза загального у 3-4 рази, хрому в 4-6 разів рази.
Також, як розповів Борис Сорока, сьогодні заслуговують на гостру критику міська інспекція архітектурно-будівельного контролю (Кадебський В. Ф.) та управління з контролю за використанням та охороною земель у Волинській області (Копетюк В. С.). "Прибудови, самовільно встановлені гаражі, насипання грунту в заплавах річок у місті постійно збільшуютьмч. У районі Балки на вул. Сапалаївській, на вул. Островського берегом річки вже не пройти - його немає, береги річок стали частинами приватних землеволодінь по-господарськи прихоплених окремими мешканцями. Ще минулого року члени робочої групи могли пройти берегом в районі вул. Варварівки (колишня Чапаєва) та Панфілова, а сьогодні тут до самого урізу води споруджено капітальні паркани, які навряд чи колись демонтують. Рекомендуємо спеціалістам цих служб частіше виходити у місто, особливо у такі райони і виконувати свої повноваження, оскільки у порушників земельного законодавства апетити до такої ”приватизації” зростають з кожним роком", - наголосив начальник відділу екології.