Якщо країна програє в науці, вона загалом теж програє, - науковець

15:04, 6 вересня 2010

«У Росії є добра підтримка та фінансування природничих наук. Ми намагаємося співпрацювати у різних сферах. Якщо країна програє в науці, вона загалом теж програє», - зазначив 6 вересня на брифінгу щодо ІІІ Міжнародної літньої школи «Супермолекулярні системи в хімії та біології», що пройде у Львові 6-10 вересня, професор Казанського державного університету, член-кореспондент Російської Академії наук Ігор Антипін.

За словами заступника директора Інституту органічної хімії НАН України, координатора «SupraChem» в Україні Віталій Кальченко, серед країн, які підтримують своїх науковців та приділяють велику фінансову допомогу, варто назвати Францію.

Натомість, українські інститути, зокрема, львівські, лише у співпраці з іноземними країнами над певними проектами можуть отримати технічну допомогу. «Наше оснащення – це наша біда. Технічна база у вищих навчальних закладах є застарілою. Наше спасіння – це співпраця над проектами з іншими науковими інституціями з інших країн, адже для дослідження потрібна нова апаратура», - сказав завідувач кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології «Львівської Політехніки», доктор хімічних наук, професор Володимир Новіков.

Нагадаємо, у Львові 6-10 вересня зберуться науковці з різних країн на ІІІ Міжнародну літню школу «Супермолекулярні системи в хімії та біології», що проходитиме у Національному університеті «Львівська політехніка». Суть проекту – залучити молодих науковців на високий рівень досліджень.