Янукович консолідує у ПР всі групи впливу, - експерт про зміни в політраді

16:22, 19 вересня 2013

Кадрові зміни у політраді Партії регіонів свідчать про те, що президент Віктор Янукович не збирається дистанціюватися від ПР, висловив думку політолог Вадим Карасьов.

«Масштабного перерозподілу сил у ПР не відбулось. Є намагання зробити ПР ближчою до правлячої, президентської команди й до Кабміну і ввести в керівні органи представників «младодонецького покоління», тобто молодих реформаторів і менеджерів, і тих представників Кабміну, які пов’язані безпосередньо з Віктором Януковичем. Це свідчить про те, що Янукович не збирається дистанціюватися від ПР», –  цитує Карасьова Тиждень.ua.

За його словами, «консолідуючи усі групи впливу у президентській команді та повертаючи в активну партійну ротацію Бориса Колеснікова й Андрія Клюєва, у ПР готуються до підготовки ефективного старту Януковича у президентській кампанії».

«Також завчасно починають готувати партію і до парламентських виборів 2017 року. Особливо це важливо для "младодонецького" партійного покоління, яке достатньо ґрунтовно й серйозно готується до своєї подальшої адміністративної партійної діяльності і якому потрібен потужний партійний бренд. Саме тому в політраду ПР введені Сергій Арбузов, Олександр Клименко – ключові гравці нинішнього Кабміну, лідери й хедлайнери менеджерського младодонецького покоління», – пояснює політолог.

На його думку, повернення до керівних органів партії Колеснікова – ефективного ідеологічного менеджера ПР – свідчить про те, що він сконцентрується на ідеологічній роботі партії.

«Хоча це не є сенсацією, але тим не менш показово, що Клюєв затверджений керівником передвиборчого штабу, і це свідчить про те, що він залишається в президентській обоймі на передових організаційних позиціях. І це ознака того, що сьогодні кращого електорального інженера у ПР немає», –  вважає Карасьов.

За його словами, «Колесніков і Клюєв певним чином утримують баланс між младодонецькими й ахметодонецькими політиками ПР, але показово, що ті, хто визначає кадрові маневри у керівних органах, дуже обережно підходять до того, щоб цей тонкий баланс не був порушений». З цих же причин, за словами Карасьова, у політраду не увійшов Олександр Вілкул.

«Хоча баланс впливу між різними групами ПР зберігається, але він, очевидно, не є остаточним, й міграції політиків будуть продовжуватись – як під час самої президентської кампанії, так уже напередодні парламентських виборів 2017 року. Наразі зрозуміло, що усі групи впливу, клани й субклани, які входять до умовного утворення «президентська команда», відкидають усі видимі й невидимі протиріччя, щоб об’єднатись і сконцентруватись заради єдиного кандидата. Усі розуміють, що всі тріщини, незгоди потрібно зняти, адже найголовніше – це перемога президента, а далі – можуть  виникнути труднощі за президентські призи», – зазначає Карасьов.

Як повідомлялось, перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов та ще шестеро міністрів увійшли до політради Партії регіонів. Відповідне рішення ухвалили під час засідання політради ПР 18 вересня.

Тим часом Клюєв і Колесніков обрані заступниками глави Партії регіонів.