Янукович може підписати закон про прапори після 20 травня

08:47, 18 травня 2011

Президент Віктор Янукович може підписати закон про червоні прапори і після 15-денного терміну від отримання його за підписом спікера Верховної Ради, оскільки законодавчо не визначені наслідки недотримання цього терміну. Про це повідомив адвокат юридичної компанії «Magisters» Олександр Скляренко.

За словами юриста, після відновлення з 30 вересня 2010 року дії Конституції України в редакції 1996 року в Україні не існує практики, коли закон набував чинності без підпису президента, пише Тиждень.

«Обов’язковою умовою набрання чинності закону є його підписання та офіційне оприлюднення у встановленому порядку. Відповідно до Конституції прийнятий Верховною Радою закон має бути підписаний президентом або повернений з його пропозиціями протягом 15 днів з моменту отримання закону. Оскільки прийнятий закон був направлений на підпис президентові 5 травня, за відсутності зауважень з боку глави держави вказаний закон має бути підписаний або повернений до парламенту до 20 травня включно. Однак якщо термін підписання закону буде прострочений, жодної юридичної відповідальності за це законодавством не передбачено», – зазначив юрист.

«Після підписання та офіційного оприлюднення закон набуде чинності з дня його опублікування», – пояснює Скляренко.

Утім, юрист зазначає, що найімовірніше, Янукович таки підпише закон.

«Існує декілька версій розвитку подій у цій ситуації. Перша – президент підпише закон до 20 травня після отримання позитивних висновків від Міністерства юстиції. Друга версія – президент підпише закон на декілька днів пізніше. І третя версія – якщо Мін’юст висловить певні зауваження щодо цього закону, президент відправить його на доопрацювання у Верховну Раду», – пояснює адвокат.

На думку правника, ухвалений Верховною Радою 21 квітня закон про червоні прапори не містить відвертих суперечностей законодавству.

«У законі не йдеться про заміну національного прапора червоним. Зазначається лише, що під час заходів, пов’язаних із вшануванням учасників Другої світової війни, його вивішуватимуть поряд з синьо-жовтим. Тобто він не зазіхає на заміну конституційних атрибутів», – додає юрист.

Що стосується можливості скасування закону, то після набрання чинності його може скасувати Верховна Рада або Конституційний суд - після прийняття рішення про невідповідність закону Конституції.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович відправив закон про червоні прапори на експертизу до Міністреста юстицій. Як повідомили в прес-службі Мін'юсту, ця процедура триматиме 14 робочих днів.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав закон про внесення змін до закону "Про увічнення Перемоги у Великій вітчизняній війні 1945-1945 рр" (стосовно порядку офіційного використання копій прапора Перемоги) і направив його на підпис президентові Віктору Януковичу.

Раніше Янукович заявляв про намір підписати цей закон.

Нагадаємо, 21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.

6 травня адміністрація президента направила закон «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні»(щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги) до Кабінету міністрів та Міністерства юстиції України.