Політолог Володимир Фесенко заявляє, що найвагомішою частиною сьогоднішнього виступу президента Віктора Януковича в парламенті є «самокритика» щодо невиконання обіцяних реформ. Однак, прогнозує експерт, через це в команді уряду наразі не відбудеться кадрових рішень.
Про це Володимир Фесенко повідомив у коментарі ZAXID.NET 7 квітня.
«Я б не робив висновків, що якщо згадали про непрості ділянки, і одразу будуть кадрові висновки. Простий приклад, коли були протестні акції вчителів, Табачника не зняли. Хоча більш доречного і яскравого прикладу знайти було важко», – сказав політолог.
Він пояснив, що насправді важливим є те, і це «кидається в очі», що у своєму виступі президент був дуже самокритичним.
«На мій погляд, це серйозна річ, що він визнав, що з запланованого і заявленого щодо реформ виконується лише третина. Це дуже серйозна річ. Треба з’ясовувати, чому саме так, чому не працює. У нього там є деякі відповіді, але, я думаю, вони також не дають повного пояснення проблеми. Особливо з системою державного управління треба розбиратися, чому вона працює з таким коефіцієнтом корисної дії», – сказав Володимир Фееснко.
На запитання ZAXID.NET про те, чи не слід відтак вбачати в цьому натяки на кадрові ротації в команді, яка не може впоратись із задекларованими завданнями, експерт наголосив: «Кадрові рішення можливі, але я не очікую їх в найближчій перспективі. Думаю, не раніше осені можуть відбутися серйозні кадрові зміни, наприклад, заміна прем’єр-міністра. Якщо в найближчі місяці не відбудеться чогось форс-мажорного, якісь масові соціальні процеси, якась нова дуже серйозна фінансова чи соціально-економічна криза, то можуть відбутись тільки точкові кадрові перестановки. Але серйозних кадрових змін не очікую».
Він наголосив: «В останні тижні були приводи, як з Табачником, але цього не було зроблено. Восени він (президент. – ZAXID.NET ) може зробити оцінку роботи тих чи інших урядовців. Але Янукович не схильний до частих радикальних кадрових змін».
Також, аналізуючи сьогоднішній виступ президента в Раді, Володимир Фесенко зазначив, що у посланні є «деякі серйозні політичні месиджі, зокрема, щодо зовнішньої політики». Йдеться про питання європейської інтеграції і Митного союзу.
«Днями активно обговорювалась заява Мунтіяна, координатора зв’язків з країнами СНД в уряді про те, що Україна буде вже влітку вступати в Митний союз. Президент практично визначив пріоритети, що насправді нічого подібного відбуватися не буде. І там послідовність зовсім інша. Спочатку йдеться про формування зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, а потім вже – про те, щоб знайти компроміс щодо особливого партнерського статусу України у відносинах Митного союзу», – сказав політолог.
Фесенко зауважив: «Але йдеться не про вступ у Митний союз, про що казав Мунтіян, а про партнерські відносини. Це питання дуже актуальне на сьогодні».
Крім того, експерт сказав: «Також зараз у президента розуміють, що заявлена стратегія реформ реалізується з великими труднощами, великими проблемами. І треба вносити певні корективи в реалізацію… З сьогоднішнього виступу очевидно, що одна з найближчих перспектив, напевно вже з другої половини 2011 року, одним з головних пріоритетів буде створення земельного ринку тобто йдеться фактично про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель і підготовку до введення їх в ринковий обіг».
Як інформував ZAXID.NET , президент уже заявляв, що 2011 рік є важливим для прискорення земельної реформи. До кінця 2012 року передбачається створити прозорий ринок земель сільськогосподарського призначення.
Нагадаємо, 7 квітня під час виступу із щорічним посланням в парламенті президент Віктор Янукович заявив, що він не задоволений роботою влади з часу приходу його команди до керівництва державою.
«Чи можу я бути задоволений першими підсумками. Відкрито скажу – ні... З задумів і планів на 2010 рік ми спромоглися реалізувати щонайбільше третину», – пояснив він свій песимізм.
Причини такого недовиконання задекларованих обіцянок, за словами президента, є зокрема в тому, що влада і суспільство не були готові до запропонованих змін.