Янукович нагородив лауреатів Шевченківської премії

14:15, 9 березня 2012

9 березня Віктор Янукович нагородив лауреатів Шевченківської премії. «На cвятій для кожного українця Канівській землі, ми вже традиційно будемо вітати нових лауреатів Шевченківської премії – поета з Закарпаття Петра Мідянку і художника Анатолія Криволапа, дитячого прозаїка Володимира Рутківського, мистецтвознавця Тетяну Кара-Васильєву і композитора Віктора Степурка», – наголосив він.

«Символічно, що до числа цьогорічних лауреатів потрапили поет, художник і дитячий письменник.

Минулого року серед лауреатів не було поета і художника, і ніби чогось бракувало, адже як митець Тарас Шевченко реалізував себе, передусім, у віршах та живописі», – зауважив президент.

А те, що до числа лауреатів після кількадесятирічної перерви потрапив дитячий письменник – взагалі знакове явище, що не лише свідчить про оздоровлення нашої літератури, а й нагадує всім нам про смиренність.

На схилі віку Тарас Григорович упорядковує буквар. Тобто, символічно підкреслює мотив служіння особистості, байдуже, якою видатною вона є, своєму народові.

Не знаю, свідомо чи ні, але цим шляхом служіння йшли й усі інші велетні нашої культури.

Всупереч часові й оточенню, вони розбудовували храм духовності, з якого черпали віру, надію й любов мільйони українців, які тривалий час не мали своєї держави.

Саме з цього храму й народжувалася сучасна Україна, бо її духовний потенціал був настільки значним, а культура настільки вкоріненою в рідну землю, що наш народ просто не міг не створити власну країну.

Сьогодні ми господарі на своїй землі. І стаючи на ноги, Україна мусить пройти через всі випробування.

Особисто я не маю сумніву, що всупереч усім труднощам, ми здатні втілити в життя мрію Кобзаря про сім’ю велику, вольну й нову.

А держава повинна подбати про те, щоб змінити той стан, що склався в країні з духовними надбаннями, що витіснені на периферію суспільної уваги політикою та бізнесом.

Час нарешті зрозуміти, що без належної підтримки освіти, культури й науки жодних перспектив не має ні держава, ні бізнес, ні політика», – наголосив Янукович.

Як ідеться у документі, розміщеному на сайті президента, Янукович вирішив присудити Шевченківську премію у 2012 році:

  • мистецтвознавцю Тетяні Кара-Васильєвій за книгу "Історія української вишивки";
  • художнику Анатолію Криволапу за цикл живописних творів "Український мотив";
  • поету Петру Мідянці за книгу поезій "Луйтра в небо";
  • письменнику Володимиру Рутковському (Рутківському) за історичну трилогію для дітей "Джури";
  • композитору Віктору Степурку за псалмодію "Монологи віків" для мішаного хору та солюючих інструментів.

Розмір премії Шевченка у 2012 році становить 260 тисяч гривень кожна.

Довідка

Щорічна Національна премія України імені Тараса Шевченка присуджується Указом Президента і є найвищою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури. Премією нагороджуються автори найвидатніших творів літератури і мистецтва, публіцистики та журналістики.

Лауреатам Національної премії вручаються Диплом та Почесний знак, розмір грошової частини премії щороку встановлюється Указом за пропозицією Шевченківського комітету.

Щорічно присуджується до п’яти Національних премій з: літератури; літературознавства і журналістики; кінематографії; музичного, театрального, концертно-виконавського, народного і декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.