Глава держави привітав усіх шахтарів з їх професійним святом, наголосивши, що воно є особливим для нашої держави. "Неможливо уявити, якою була б Україна без праці шахтаря, праці, яка обумовила розвиток нашої промисловості, шахтарських міст і селищ", - сказав Президент, зауваживши, що сьогодні Стаханівський рух поширюється з новою силою .
Президент України констатував, що негативні процеси зі скорочення вугледобування вже зупинено. Так, за його словами, у другому кварталі цього року державні підприємства збільшили видобуток вугілля у порівнянні з першим кварталом – "поки що небагато, але більше, ніж на двісті тисяч тонн". "Це - хороший сигнал", - переконаний Президент.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави, Віктор Янукович підкреслив, що реформування вугільної галузі є для нього одним із пріоритетів. За його словами, мова йде, насамперед, про стабілізацію вугільної промисловості, поновлення видобувного потенціалу, підвищення безпеки шахтарської праці, залучення інвестицій. Для подолання проблем у галузі, наголосив В. Янукович, вже розроблено програму, яка передбачає ряд реформаторських напрямків. "Їх втілення, безумовно, вимагає об'єднання усіх зусиль, але без цього проблем не подолати", - зауважив Президент.
Віктор Янукович також підкреслив, що вже цього року з держбюджету на розвиток вугільної галузі буде направлено близько 8 мільярдів гривень. Вони, зокрема, підуть на модернізацію, реконструкцію існуючих шахт та будівництво нових.
Водночас Глава держави звернув увагу на те, що реформування вугільної сфери вимагає залучення недержавних інвестицій. Він звернув окрему увагу, що на сьогодні вже відібрано 63 перспективних проекти у цій сфері на загальну суму близько 50 мільярдів гривень.
У програмі реформ на 2010-2014 роки чітко визначено, що реформування буде системним, сказав Президент. "Ніякого хаосу не буде", - підкреслив він, наголосивши, що триматиме процес реформування вугільної галузі під особистим контролем. За словами Віктора Януковича, залучити інвестиції планується не тільки в розвиток шахт, але й в розвиток інфраструктури шахтарських міст.