Янукович обіцяє декриміналізувати статтю Тимошенко

20:49, 27 січня 2012

Президент Віктор Янукович обіцяє змінити статті Кримінального кодексу, за якими засуджена екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. Про це Янукович сказав під час 8-го українського ланчу в Давосі.

Президент допускає, що в майбутньому в Україні не буде кримінальної відповідальності за політичні рішення. "Прийде час, коли подібні злочини будуть розглядатися в політичній площині", - сказав Віктор Янукович.

"Щодо справи, за якою Тимошенко відбуває покарання, то це питання, звичайно, суперечливе", - додав президент.

Він зазначив, що зараз йдеться про виконання чинного законодавства і "звинувачувати Україну у чому-небудь було б неправильно".

"У політико-юридичній площині – нам треба вдосконалювати наше законодавство. Статті 364, 365 повинні відповідати європейським стандартам. Так воно й буде найближчим часом", - сказав Віктор Янукович.

Згодом у спілкуванні з журналістами після ланчу Янукович зазначив, що зміна Кримінально-процесуального кодексу залежатиме від Верховної Ради.

"Я ініціював питання декриміналізації, вніс до парламенту законопроект і запропонував перенести цей процес у Раді. Коли депутати не знайшли консенсусу і не внесли пропозицій, я підписав той законопроект, який був ухвалений", - сказав президент.

Торкаючись інших кримінальних справ проти Юлії Тимошенко, що стосуються діяльності компанії ЄЕСУ, Віктор Янукович зазначив, що раніше ці справи розглядалися в російських та американських судах різних інстанцій.

"Українська частина цих злочинів, які коїли різні люди, пов'язані так чи інакше з Юлією Тимошенко, не розглядали українські суди. Тому вони будуть передані до суду найближчим часом", - зазначив він.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вчора, 27 січня, прийняла резолюцію щодо України "Функціонування демократичних інституцій в Україні".

Серед основних положень резолюції – занепокоєння судовою системою в Україні, стурбованість станом здоров’я Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка, заклики звільнити колишніх членів уряду й дати їм можливість конкурувати на майбутніх парламентських виборах, рекомендації щодо внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу. Відтак, у разі, якщо не буде дотримано цих рекомендацій, Парламентська асамблея Ради Європи готова застосувати санкції  до України.