Президент Віктор Янукович 27 вересня підписав закон про зміни до Кримінально-виконавчого кодексу, якими засудженим дозволяється носити цивільний одяг, без обмежень користуватися грішми та цінними речами, а також мати при собі мобільні телефони.
Зміни в правилах відбування покарання стосуються засуджених до обмеження та позбавлення волі, які утримуються в дільницях соціальної реабілітації.
Ув’язнені також отримали право на позачергове тривале побачення для реєстрації шлюбу, а також на короткочасні виїзди у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами утримання та дільницях соціальної реабілітації виправних колоній.
Засудженим, які відбувають покарання у дисциплінарних ізоляторах, карцерах або переведені до приміщення камерного типу, телефонні розмови надаватимуться з метою виховного впливу або у зв'язку з винятковими особистими обставинами (смерть, хвороба близького родича, стихійне лихо, що спричинило значно матеріальну шкоду засудженому або його сім'ї тощо).
Зміни в кодекс, серед іншого, передбачають можливість переведення засуджених до довічного позбавлення волі, які відбули 20 років покарання у приміщенні камерного типу, до звичайних житлових приміщень колонії максимального рівня безпеки і утримання їх серед інших ув’язнених.
Як відомо, закон про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо порядку та умов відбування покарання" входить до ряду документів, які Київ забов’язався ухвалити до підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Додамо, 5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.
Нагадаємо, що 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу.
Політолог Володимир Фесенко вважає, що для того, щоб трансформувати життя в Україні під європейські стандарти, замало ухвалити закони. Потрібні спецоперації – політичні і правові.