Янукович підписався під російським планом руйнації європейської системи безпеки, - Тарасюк

17:41, 20 травня 2010

«Нинішня влада взяла курс на стрімкий перегляд засад зовнішньої політики України. Зараз Міністерство закордонних справ готує проект закону «Про основні засади зовнішньої політики України», де передбачаються зміни зовнішніх пріоритетів і цілей, відхід від курсу на членство у НАТО і прямування на позаблоковий статус України. Як показав візит президента РФ Медвєдєва в Україну 17-18 травня, ми є свідками різкого повороту нинішньої влади України на Росію, і фактично підпорядкування своїх національних інтересів інтересам сусідньої держави. І з точку зору зовнішньої, і внутрішньої політики, ми є свідками спроб перетворити Україну на малоросійську губернію Російської федерації», - заявив 20 травня під час прес-конференції у Львові голова Народного Руху України, голова комітету з євроінтеграції Верховної Ради України Борис Тарасюк.

Б.Тарасюк прокоментував ZAXID.NET : «Я знайомий із трьома спільними заявами, які підписали президенти України і Росії 17 травня про удосконалення системи європейської безпеки; про врегулювання Придністровської проблеми; про питання безпеки у Чорноморському регіоні. Якщо говорити про заяву щодо архітектури європейської безпеки, то у мене, як фахівця, професійного дипломата, виникає чимало запитань. Фактично, у цій заяві жодним словом не згадується курс України у НАТО і в ЄС. Більше того, на один щабель ставляться і Україна і Росія у взаєминах з НАТО і ЄС. Хоча наші цілі зовсім інші. Росія ніколи не заявляла про свої бажання і наміри, тим більше на законодавчому рівні, набути членство у ЄС і в НАТО».

Він додав: «Хочу звернути увагу, що фактично Президент України, який є гарантом нашої Конституції, підписався під російським планом руйнації існуючої європейської системи безпеки, яка базується на Хельсінкських принципах, і створенням невідомої аморфної системи безпеки». За його словами, це дає підстави говорити, що «Україна втрачає своє зовнішньополітичне обличчя, яке вона мала упродовж 18 років, і підпорядковує своє внутрішню і зовнішню політику інтересам Росії, а Росія поблажливо пропонує устами президента Медвєдєва захищати інтереси України в міжнародних структурах, в Великій Вісімці, Великій Двадцятці».

«Цей натяк є симптоматичним, оскільки досі Україна відігравала самостійну роль у міжнародній політиці. І за цими спільними заявами, і за заявами Президента Медвєдєва можна відслідкувати поступову втрату Україною своєї зовнішньополітичної суб’єктності».

Б.Тарасюк зазначив: «Згадайте фразу, яку сказав Януковича «так працювати не можна: за такий короткий час провести сім зустрічей і загнати керівників наших робочих груп в ситуацію, коли вони прискореними темпами мають приймати різні рішення», і що відповів Медвєдєв, - «прийдеться». У цих словах міститься психологія взаємин між керівництвом Росії і України, де українське керівництво фактично погоджується на роль васала, прагне догодити московському хазяїну у будь-який спосіб: шляхом здачі українських державних інтересів, шляхом здачі нашої національної безпеки. Продовження перебування Чорноморського флоту у Криму на 25 років абсолютно нічим не обґрунтоване. Воно відповідає виключно інтересам Росії, і жодного інтересу України у цьому немає».

Нагадаємо, колишні міністри Геннадій Удовенко, Борис Тарасюк та Костянтин Морозов підписали звернення до українського народу, де дали оцінку підписаній угоді, звернулися до українських патріотів чинити спротив владі, і заявили про те, що ця угода буде денонсована.