Янукович поміняв євроінтеграцію на вибори-2015, – політолог

08:00, 28 листопада 2013

Намагання Віктора Януковича переобратися у 2015 році стало чи не основною причиною призупинки інтеграційного курсу. Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов.

«У влади змінилася методологія між позиціями - вибір і вибори. Спочатку йшлося про євровибір, а потім – про вибори 2015 року. А тепер все розвернулося навпаки», – зазначив експерт, пише Тиждень.

«У своєму зверненні (телезвернення, оприлюднене 25 листопада. - ред.) Янукович фактично апелює до своїх виборців – соціально-знедолених працівників промислових підприємств Сходу і Півдня України, до так званої консервативної частини суспільства, яка як і влада з певними засторогами, острахом дивиться на рух в сторону Європи… І в цьому влада і суспільство діляться не на Схід і Захід, а на модернову частину, яка виступає за швидше підписання угоди, і на консервативну», – вважає Карасьов.

Політолог наголосив, що для того, щоб виграти вибори-2015, Янукович поставив на консервативну частину суспільства. «Подивіться уважно на месиджі в телезверненні (Януковича,  – ред.). Він апелює до своїх традиційних патерналістських прошарків, до свого електорату. Перед виборами Янукович стає президентом вже не всіх громадян, а намагається бути президентом своїх виборців, щоб отримати підтримку та переобратися», – наголошує політолог.

«Головне для влади сьогодні – вибори 2015 року, а не євроінтеграція, яка ускладнює виборчу кампанію і ситуацію в Україні. Очевидно напередодні виборів влада не знає, що робити, тому вирішує натиснути на паузу, почекати 2015 рік, переобратися, а потім, отримавши новий мандат, нову легітимність і відповідне поле для маневрів, вирішувати, що робити з інтеграційними проектами та вибором України», – зазначив Карасьов.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович п'ять днів не коментував рішення уряду про призупинення підписання угоди про асоціацію з ЄС. 26 листопада він дав в інтерв'ю українським телеканалам, під час якого заявив, що угода про асоціацію з Євросоюзом буде підписана, коли умови підписання влаштовуватимуть обидві сторони.