Нічого геніального у рокіровці високопосадовців немає. Працює схема царя, який на першому етапі використовує своїх підлеглих, а потім починає м'яко їх репресувати, робити вигляд, що застосовує до них якісь санкції.
Так політолог Ігор Луценко прокоментував звільнення Анатолія Могильова з посади міністру МВС і призначення на посаду голови ради міністрів АР Крим, а також звільнення Віталія Захарченка з посади голови Державної податкової служби і призначення його головою МВС.
"На мій погляд, це посадове пониження Могильова. І президент призначив його прем'єром Криму, бо треба колись почати на когось більш активно звалювати вину. Могильов був людиною, яка має 500 тисяч осіб у своєму розпорядженні. Враховуючи, що на цих 500 особах фактично тримається весь режим, він мав дуже впливову посаду. Він виконував звичні функції, командуючи такою великою армією", - зазначив політолог.
Він наголосив, що в Криму триває досить серйозна боротьба за ресурси. Тому нова посада Могильова не дуже комфортна.
"Будучи головою Ради міністрів Криму, він не зможе ігнорувати те, що в Криму триває кримінальний перерозподіл землі. Будь-яка серйозна ділянка має власну історію зі злочинами кримінального характеру. І не просто якимись махінаціями, а із вбивствами. Боротися там за правду - серйозний ризик. Думаю, що Могильов абсолютно нічого не зможе дати Криму. Єдине - зіграє фактор чужої людини. Він зможе працювати певний час на користь, поки з ним домовляться про нові схеми роботи", - припустив Луценко.
Щодо призначення Захарченка головою МВС, він зазначив, що це "зовсім інша, відмінна від податкової, стихія". Зараз важко сказати, як Захарченко впишеться у нову структуру.
Додамо, що 7 листопада Президент України Віктор Янукович відповідним указом звільнив Анатолія Могильова з посади Міністра внутрішніх справ України і погодив його призначення на посаду Голови Ради міністрів АР Крим.