Янукович у США пообіцяв новий імпульс відносин після виборів

09:05, 26 вересня 2012

Проведення в Україні чесних і демократичних виборів до Верховної Ради дасть новий імпульс розвитку наших відносин зі США та країнами Європейського Союзу. Таке переконання висловив президент України Віктор Янукович під час спілкування з журналістами в Нью-Йорку.

«Закінчаться вибори - почнуться нові, відновлені відносини з багатьма країнами ЄС та зі Сполученими Штатами Америки», - сказав глава держави, повідомляє прес-служба президента.

Сьогодні, зазначив президент, Україна проходить черговий тест на зрілість - відтак парламентські вибори мають відбутися на рівні, не гіршому за попередні. «Влада більше, ніж будь-хто, зацікавлена, щоб ці вибори були оцінені як чесні, прозорі й демократичні», - сказав він.

Коментуючи Резолюцію Сенату США щодо України, президент зазначив, що до неї, як до будь-якої оцінки, треба ставитися серйозно. «Заангажована, незаангажована, була вона прийнята за процедурою, не за процедурою – не нам давати оцінку американському Сенату. Йому оцінку дають американці», - сказав він.

Віктор Янукович водночас нагадав, що оцінки стосовно України з боку Державного департаменту США та Білого дому відрізняються від Резолюції Сенату.

Нагадаємо, 20 вересня Сенат США одноголосно прийняв проект резолюції від сенатора Джеймса Інхофа у співавторстві з представником більшості в Сенаті США сенатором Діком Дурбіним із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.

Згідно з резолюцією, сенат США закликає адміністрацію Януковича негайно звільнити Тимошенко та інших політичних в'язнів, а також просить Державний департамент США та Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) "чинити об'єднаний багатосторонній дипломатичний тиск на президента Януковича, щоб звільнити Тимошенко".

Як згодом зазначив помічник державного секретаря США з європейських і євразійських справ Філіп Ґордон, відносини Сполучених Штатів Америки з Україною нині «поставлені на паузу» через переслідування українською владою колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та інших діячів опозиції.

У МЗС України зазначили, що вважають недоцільним коментувати резолюцію.