Україна під час переговорів з газових питань на будь-якому рівні ніколи не висловлювалася за приватизацію вітчизняної газотранспортної системи (ГТС). Ми не вживали слово «приватизація». Про це заявив президент Віктор Янукович на зустрічі з керівництвом Верховної Ради та головами парламентських фракцій.
«Слово приватизація ніколи не використовувалось ні на яких переговорах. Ні з ким. Це все чутки чи домисли, можливо, навіть, провокація. Але ми не живемо за рахунок чуток», - цитує Януковича прес-служба глави держави.
За його словами, зараз ведеться робота щодо підготовки української газотранспортної системи до її модернізації.
Янукович підкреслив, що модернізація української ГТС спрямована, перш за все, на підтримку технічної надійності цієї системи, а також зберігання певних обсягів прокачування газу. Цього можна досягти, за словами Януковича, за рахунок об’єднання зусиль споживачів, транзитерів і постачальників газу.
«Сьогодні є велике бажання зробити консорціум «Україна - Європа - Росія. Без участі парламенту будь-яке рішення щодо створення консорціуму прийматися не буде», - підкреслив Янукович.
Нагадаємо, Кабмін пропонує Раді дозволити приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК «Нафтогаз України», що здійснюють діяльність із транспортування газу магістральними трубопроводами й зберігання його в підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених у результаті їх реорганізації.
Згодом екс-голова Фонду державного майна (1998-2003 роки) Олександр Бондар заявив, що Україна не продасть ГТС, а просто віддасть її Росії.
22 лютого 2013 року президент Віктор Янукович під час програми «Діалог з країною» заявив, що Україна не продаватиме свою газотранспортну систему в разі створення газового консорціуму.
Віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко на щорічному енергетичному форумі інституту Адама Сміта заявив, що українська ГТС залишиться у державній власності.
Раніше екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник сказав, що Росія навряд чи зможе транспортувати газ до Європи без українських газосховищ, тому заяви про те, що українська ГТС у майбутньому стане Росії непотрібна – це політичний тиск для того, що заставити Україну вступити у Митний союз.
Газотранспортна система України є другою в Європі і однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об'єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, зокрема магістральних газопроводів - 22,2 тис. км і газопроводів-відведень - 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій (ГРС) становить 1 449.