Янукович увійде в історію тим, хто «прийшов, побачив, посадив», - Томенко

11:11, 8 лютого 2012

«Якщо провести аналогію з популярним історичним діячем Гаєм Юлієм Цезарем, який, зокрема, увійшов в історію своїм висловлюванням «Veni, vidi, vici» («Прийшов, побачив, переміг»), то за два роки президентства Віктор Янукович для України та світу ввійде в історію тим, що «Прийшов, побачив, посадив».

Про це у середу, підводячи попередні підсумки дворічного перебування Віктора Януковича на посаді президента, заявив віце-спікер Микола Томенко.

 «Поки що єдиною дією президента є те, що головний опонент президентської виборчої кампанії знаходиться у тюрмі, а цей факт є ключовим предметом обговорення як в Україні, так і у всьому світі», - цитує віце-спікера його прес-служба

Водночас, на переконання Миколи Томенка, «теоретично у Віктора Януковича ще є шанс змінити уявлення про Україну та уявлення про себе за час свого президентства». Для цього, за словами віце-спікера, «президенту треба не лише давати обіцянки за кордоном щодо голосування за декриміналізацію 364 та 365 статей щодо прав опозиції на політичну діяльність чи інші права та свободи, а й виконувати їх в Україні».

З огляду на це, за словами віце-спікера, його подивував зміст вчорашнього програмного виступу президента про пріоритети на 2012 рік. «Виявляється, що за головне чиновники Адміністрації Президента чи американські консультанти або російські політтехнологи, які, як кажуть, масово засіли на Банковій, визначили енергетичний ринок, транспортну інфраструктуру, ринок землі тощо», - сказав Микола Томенко.

Натомість, додав він, опозиція, як і абсолютна більшість суспільства переконана, що головними проблемами і відповідно пріоритетами влади на 2012 рік повинні бути: забезпечення гідною роботою громадян, а не посадами жителів одного знаного регіону; реальна боротьба з корупцією, а не з політичними опонентами (він нагадав, що лише останній приклад, коли самі працівники ДАІ вимагають від президента зупинити щотижневу здачу хабарів своїм начальникам); покращення якості життя людини, інвестуючи в здоров’я, а не в бюджетні довгобуди (М.Томенко назвав символічним, що президент чомусь не згадав про те, що 2012 рік - Рік спорту та здорового способу життя, проведення якого, до речі, жодним чином не підкріплено державним та місцевими бюджетами) тощо.