Президент України Віктор Янукович вимагає прийняти кадрові рішення за наслідками подій у Миколаївській області і показово покарати винних у “врадіївському злочині”. Про це він сказав, виступаючи на церемонії складення присяги суддями, вперше призначеними на посаду.
“Вимагаю від правоохоронних органів прийняти принципові кадрові рішення щодо справи в Миколаївській області”, - сказав президент.
“Винним у цьому злочині - не місце у правоохоронних органах. Вони мають бути показово покарані, з усією суворістю закону”, - сказав Янукович, нагадавши, що він взяв справу під особистий контроль.
“Я не потерплю безкарності, особливо коли йдеться про тих, хто має захищати людей, а не порушувати закони”, - сказав Янукович.
Водночас, він зауважив, що необхідно також розібратись з керівництвом цих міліціонерів.
“Тут є питання і до прокуратури, і до обласної міліції - де були ці керівники на різних рівнях району, області, що робила влада регіону, хто намагався приховати цей злочин. Ці питання не повинні залишитись без відповіді”, - сказав президент, додавши, що кожен має понести персональну відповідальність.
“Якщо якийсь чиновник чи міліціонер вважатиме, що може робити все, що завгодно, і все це зійде йому з рук, то я хочу, щоб він почув: я цього ніколи нікому не дозволю, в Україні буде панувати закон”, - наголосив Янукович.
Водночас він зауважив, що потрібно розібратися не лише з цим випадком, а й з іншими скаргами людей на правоохоронні органи, і не лише у Миколаївській області, а по всій Україні.
Щодо конкретного випадку президент наголосив, що слідство має відбуватися прозоро і має відбуватися системне інформування про його хід. “Люди мають знати правду”, - сказав він.
Янукович вважає, що для того, аби такого не повторилося в майбутньому, треба здійснити три кроки. Перший, про який вже згадувалося розслідувати правопорушення, вчинені правоохоронцями по всій країні. По-друге, за словами Януковича, МВС, Генпрокуратура та СБУ мають ухвалити принципові рішення щодо очищення своїх рядів від осіб, недостойних звання правоохоронців. Він запропонував провести у регіонах відомчі наради та прискіпливо розібратись з усіма правопорушеннями, а також визначитись з заходами профілактики.
Президент вважає, що обов’язково потрібно провести засідання кваліфікаційних комісій.
Третім кроком, за його словами, має стати спрощення системи доступу громадян до механізмів захисту своїх прав. Зокрема, Янукович доручив перевірити, як працюють «гарячі лінії» в СБУ, прокуратурі тощо.
Також Янукович пообіцяв, що незабаром прийме звіт генерального прокурора, на підставі якого також ухвалить відповідні рішення.
Нагадаємо, 26 червня троє чоловіків жорстоко побили та зґвалтували 29-річну мешканку Врадіївки Ірину Крашкову. Жінка впізнала ґвалтівників – за її словами, це були капітан міліції Євген Дрижак, лейтенант міліції Дмитро Поліщук і місцевий таксист Рябиненко. Поліщука і таксиста 29 червня затримали за підозрою у "заподіянні тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтуванні, розбійному нападі". Суд постановив взяти їх під варту на два місяці.
30 червня жителі Врадіївки влаштували стихійний мітинг перед будівлею суду, вимагаючи заарештувати Дрижака. На думку людей, саме він є ініціатором злочину.
У ніч на 2 липня близько 700-900 осіб взяли штурмом будівлю місцевого райвідділу міліції, закидавши її камінням і пляшками із запальною сумішшю. Міліція застосувала проти натовпу сльозогінний газ, і, за деякими даними, стріляла в повітря. У сутичках постраждало 13 людей.
Після заворушень наказом Захарченка були відсторонені від посад начальник УМВС України у Миколаївській області Валентин Парсенюк і керівник Врадіївського райвідділу міліції. Розпочато службове розслідування, а за фактом нападу на райвідділ – кримінальне провадження.
2 липня працівники прокуратури Миколаївської області у цій справі затримали капітана Врадіївського районного відділу міліції Євгена Дрижака, а 3 липня суд прийняв запобіжний захід стосовно нього – утримання під вартою.
4 липня затримали одного із заступників начальника Врадіївського райвідділу міліції. Стосовно нього відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України - перевищення влади або службових повноважень, яке супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями.