Президент України Віктор Янукович зацікавлений у повному та об'єктивному розслідуванні всіх справ, пов'язаних з убивством журналіста Георгія Гонгадзе, заявляє прес-секретар Януковича Дарка Чепак.
"Останнім часом відбулося кілька суттєвих зрушень у розслідуваннях, які здавалися неможливими ще кілька років тому. Глава держави закликає правоохоронні органи докласти максимум зусиль для проведення об'єктивного розслідування порушених кримінальних справ", - заявила Чепак.
За її словами, Янукович впевнений, що крапку у справі має поставити суд. "Люди повинні знати правду, незважаючи на те, скільки пройшло часу з моменту зникнення Георгія Гонгадзе", - підкреслила прес-секретар Президента.
Нагадаємо, сьогодні, 16 вересня, виповнюється 11-та річниця з дня зникнення відомого українського журналіста Георгія Гонгадзе. У Києві, а також в інших містах України, відбудуться акції пам'яті журналіста.
Зокрема, о 18:30 на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові пройде одна з акцій.
Нагадаємо, Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.
У 2009 році у Київській області знайдено останки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не поховане, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.
Екс-генерал МВС Олексій Пукач, який тривалий час перебував у розшуку у зв'язку із причетністю до вбивства журналіста, у липні 2009 року був затриманий у Житомирській області, і з того часу перебуває під вартою.
Слідство встановило, що Пукач скоїв убивство журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Адвокат удови Гонгадзе Валентина Теличенко заявила, що Пукач у суді серед замовників вбивства Гонгадзе назвав Леоніда Кучму та Володимира Литвина. Крім того, він визнав, що власноруч убив Гонгадзе.
Кримінальну справу проти Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Його звинувачують у перевищенні влади та службових повноважень, що призвели до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.). Плівки майора управління Держохорони Миколи Мельниченка визнані речовим доказом у справі.
Кучмі пред'явлено обвинувачення, взята підписка про невиїзд та проведена очна ставка з екс-начальником департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексієм Пукачем та Миколою Мельниченко. Кучма всі звинувачення відкидає.