Янукович: життєво важливе для України – поліпшення відносин із Росією

19:47, 14 грудня 2010

«Життєво важливим для України буде суттєве поліпшення відносин із Росією», – заявив президент України Віктор Янукович 14 грудня на нараді керівників закордонних дипломатичних установ України.

Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі Глави держави, у своєму виступі Янукович, зокрема зазначив:

"Просто реформ нам замало. Потрібний якісний стрибок. Тому питання я формулюю так – наскільки адекватною викликам сучасності є наша зовнішньополітична служба?

Серед її безперечних позитивів відзначу такі.

Перше. Особливо цінними вважаю досягнення на стратегічному напрямку нашої зовнішньої політики – європейській інтеграції України.

Наші відносини стали більш прагматичними, ми наповнили їх конкретним змістом.

Приєднання України до Договору про Енергетичне Співтовариство стало реальним проривом у нашій енергетичній інтеграції з ЄС.

Прийнятий на останньому Саміті Україна – ЄС План дій щодо запровадження безвізового режиму вважаю знаковою подією.

Друге. Поза всяким сумнівом, життєво важливим для України буде суттєве поліпшення відносин із Росією.

Протягом короткого терміну нам вже удалося кардинально оздоровити загальну атмосферу українсько-російських відносин і повернути їх на рівень справжнього стратегічного партнерства.

Показовим є прогрес у торговельно-економічній сфері. За 9 місяців обсяг торгівлі між Україною і Російською Федерацією зріс майже на 72% і склав понад 29 млрд. доларів.

Третє. Нова українська влада знайшла спільну мову зі Сполученими Штатами, причому в питаннях не лише двостороннього, а й глобального порядку денного.

На сьогодні ми чітко знаємо, в чому наш інтерес в діалозі з Америкою – розвиток демократії, сприяння реформам, нерозповсюдження зброї масового знищення, інвестиції тощо. А Сполучені Штати, у свою чергу, так само чітко бачать свій інтерес в Україні – в тих же питаннях. На цьому збігу інтересів, а також на знятті штучного напруження з Росією, базується справді стратегічний характер наших відносин.

Четверте. За цей рік Україна зробила рішучі кроки у напрямку розширення географічного спектру своєї зовнішньої політики.

Україна почала говорити зі світом найбільш універсальною мовою – мовою прагматизму.

І відразу стала більш зрозумілою.

Мій вересневий візит до Китаю був лише першою ластівкою процесу розширення обріїв вітчизняної зовнішньої політики.

Попереду – масштабне дипломатичне просування назустріч іншим країнам, які визначають обличчя нового, багатополярного світу, зокрема Японії, Індії, Туреччини, Бразилії, Мексики, Індонезії.

П’яте. Як результат – Україна почала краще сприйматися світом.

Переконливим свідченням цього є обрання України як майбутнього голови Комітету міністрів Ради Європи та ОБСЄ.

Розширення обріїв зовнішньої політики України має відбуватися паралельно з корекцією її ідеології, яка має базуватися на трьох "стовпах": прагматизм, економізація та позаблоковість.

Для цього створені необхідні юридичні рамки: у липні цього року було схвалено Закон України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики".

Я наголошую на прагматизмі, оскільки без формулювання власних інтересів не може бути повноцінного діалогу в сучасному світі.

Без прагматичної національної основи не може бути ні перспективних союзів, ні повноцінної міжнародної спільноти.

Як не може бути і справжнього стратегічного партнерства – якщо не поважаються права українських громадян та дискримінується вітчизняний бізнес.

Я відзначаю економізацію, тому що це обличчя і головний прояв прагматизму.

Сьогоднішні міжнародні відносини, сьогоднішня дипломатія – це професія, орієнтована на конкретний результат.

І цей результат, а отже, і якість вашої роботи, шановні пані та панове посли, вимірюється конкретними цифрами, у тому числі обсягами торговельного обігу та інвестицій".