Януковича запросили до Японії через регіональне суперництво Токіо і Пекіну, - експерти

11:35, 19 січня 2011

Президента Януковича запросили до Японії вочевидь у світлі «динамічного зближення України з Китайською Народною Республікою» - «в даному випадку інтерес до Києва фактично був спричинений регіональним суперництвом Токіо й Пекіна, і це до певної міри свідчить про небажання Японії випускати Україну з виду». Так вважають експерти Інституту світової політики в Києві.

«Загалом, візит Президента Януковича до Японії носить символічний характер. Тобто наповнення цього візиту конкретним змістом очікувати не варто», - йдеться у попередніх експертних висновках інституту, який очолює Віктор Шлінчак, пише Україна молода.

Серед підписаних 18 січня документів можна виділити заяву про українсько-японське глобальне партнерство.

Оглядачі відзначають як головну інтригу візиту тему «кіотських грошей», які Японія позаминулого року виділила Україні як платню за квоту на викиди парникових газів (тепер за розтрату тих мільйонів екс-прем’єрку Юлію Тимошенко притягують до кримінальної відповідальності). З огляду на це час, обраний для візиту, експерти вважають невдалим - Японія дуже чутлива до цієї справи, пов’язаної з Україною.

При цьому Японія була і залишається одним із помітних інвесторів для України - зокрема, Країна сонця, що сходить виділила 180 млн доларів на реконструкцію аеропорту «Бориспіль» (і тепер не задоволена їх освоєнням). Аж 540 млн доларів кредиту очікує Україна від Японії на реалізацію масштабного проекту мостового переходу через Південний Буг у Миколаєві. На вчорашній зустрічі Януковича з прем’єр-міністром Каном йшлося про «поглиблення інвестиційного і торговельно-економічного співробітництва між двома державами, запровадження дієвого механізму співпраці, який би всіляко сприяв залученню інвестицій в Україну». «Я покладаю велику надію, що інтерес японського бізнесу до України постійно зростатиме», - заявив Віктор Янукович на двосторонньому бізнес-форумі, що відбувся у Японській федерації бізнесу «Кейданрен».

Нагадаємо, офіційний візит Президента України Віктора Януковича в Японію розпочався 18 січня і триватиме до 21 січня.