Януковичу і Тимошенко пропонують офіційно оформити стосунки

20:47, 1 квітня 2009

"Врешті-решт укласти офіційний шлюб замість затяжного обману себе і виборців нібито відсутністю взаємних зобов’язань і скоординованих дій" закликав після сьогоднішнього чергового антиконституційного свідомого солідарного голосування БЮТ і Партії регіонів народний депутат України, перший заступник голови Української народної партії Іван Заєць. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі УНП.

"ВР в черговий раз вийшла за межі конституційного поля. Вже традиційно за головування у ВР Володимира Литвина приймаються антиконституційні рішення, як це було 2004 року і поновилося останнім часом. Сьогоднішнє голосування, спрямоване на загострення політичної ситуації в Україні, що не узгоджується із завданням ВР щодо подолання економічної кризи. БЮТ і Партія регіонів продовжують вести цілеспрямовану політику на послаблення Віктора Ющенка як кандидата на майбутніх президентських виборах і ведуть боротьбу проти інституту президентства", - зазначив Заєць.

Щодо терміну призначення президентських виборів Іван Заєць вказав на те, його визначають згідно з чинною Конституцією. "Строк призначення президентських виборів прив‘язаний до терміну повноважень Президента України, який розпочався 23 січня 2005 року. Стаття 103 Конституції України визначає, що чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю останнього місяця п‘ятого року повноважень Президента України. Отже, президентські вибори мають відбутися 17 січня 2010 року", - зазначив перший заступник голови УНП.

Посилання політиків на попередню Конституцію Іван Заєць назвав "спекуляцією", оскільки "стара Конституція не діє, і в ній мова йшла про календарну дату виборів". "Ніякі особливості для наступних президентських виборів не були обумовлені в перехідних положеннях Конституції України, зміненої 2004 року, як, наприклад, це було прописано щодо ВР України: ВР України, обрана 2002 р., продовжує здійснювати повноваження до дня набуття повноважень ВР України, обраною 2006 р., хоча каденція ВР, відповідно до змін до Конституції 2004 року, збільшена від 4 до 5 років", - підкреслив політик.

Іван Заєць шкодує, що "в українському законодавстві відсутні механізми, які б могли покарати ВР за свідоме порушення Конституції України". Він вказує, що "у Конституції України мало би бути зафіксовано право Президента розпускати парламент з політичних мотивів, тоді свідоме порушення ВР було б підставою для розпуску". Вихід із ситуації він вбачає у швидкому рішенні Конституційного Суду.