Японія хоче виробляти свої автомобілі в Україні

13:46, 10 липня 2013

Посол Японії в Україні Саката Тоїчі виступає за виробництво японських автомобілів в Україні. Наші виробники зможуть експортувати японські автомобілі, зроблені в Україні, для Східної Європи, Росії, Кавказу.

"Я мрію, що в Україні з'явиться база японського автомобільного виробництва. Я зараз посилено працюю в цьому напрямі", - сказав Саката в інтерв'ю газеті "День".

При цьому він зазначив, що нині японські виробники бачать в українському ринку певні проблеми.

Зокрема, основною проблемою є інвестиційний клімат.

Також він нагадав, що уряди обох держав ведуть переговори про підписання угоди із захисту й активізації інвестицій.

Крім того, посол підкреслив, що з поліпшенням інвестиційного клімату в Україні з'явиться більше японських підприємств.

"Нині в Польщі, що вже є членом ЄС (Європейського Союзу), працюють 260 японських підприємств. А в Україні їх тільки 40. Це все - інвестиційний клімат. Якщо країна є членом ЄС, на її ринок легше й безпечніше виходити. Як я розумію, Україна нині активно рухається в напрямі євроінтеграції. Сподіваюся, що вам це вдасться досягти", - додав Саката.

Посол вважає, що зміна бізнес-клімату в Україні стане гарним стимулом для японських інвесторів.

Нагадаємо, що в червні цього року міністр економічного розвитку та торгівлі України Ігор Прасолов під час зустрічі з послом Японії в Україні Тоїчі Саката заявив, що Японії пропонують збудувати в Україні завод для виробництва японських марок автомобілів.

У квітні Міністерство екології й природних ресурсів погодило з японською стороною 536 проектів, які будуть реалізовуватися за кошти, отримані від продажу квот на викиди парникових газів рамках зобов'язань за Кіотським протоколом.

Додамо. що з 13 квітня 2013 року набули чинності трирічні спецмита на імпорт в Україну легкових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням (бензиновим) в залежності від робочого об'єму циліндрів двигуна: 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46%;  1500 2200 куб. см - у розмірі 12,95%.

Рішення набуло чинності 13 квітня. На думку автоімпортерів, це рішення спричинить подорожчання автомобілів, скорочення авторинку, санкції з боку Євросоюзу та СОТ. В той же час автовиробники вважають, що це дозволить їм завантажити потужності, що простоюють, а ціна на автомобілі не зросте, оскільки її диктує ринок.

Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів припускає, що у разі, якщо Україна введе спеціальні мита на імпорт автомобілів, їх ціна може зрости на 40%. Українські імпортери автомобілів погрожують припинити їх ввезення в країну через введення нових спецмит на іномарки.

Експерти кажуть, що запровадження нового мита на імпорт автомобілів в Україну створює додаткове напруження у відносинах між Україною та Євросоюзом.