Японія збільшить економічну допомогу Україні до $1,5 млрд

09:58, 25 березня 2014

Влада Японії вирішила збільшити Україні економічну допомогу до $1,5 млрд. Спочатку в Токіо збиралися видати Києву близько $1 млрд. Про це повідомив японський прем'єр-міністр Сіндзо Абе.

$1,1 млрд з цієї суми буде надано у вигляді позик із низькою відсотковою ставкою, пише Дзеркало тижня.

За його словами, ситуація на Україні має не регіональне, а глобальне значення. При цьому Абе підкреслив, що позицію Японії підтримують і інші країни - члени G7, глави яких зустрічалися вчора, 24 березня, Гаазі.

Крім того, японський прем'єр вдався до найбільш різких за весь час кризи в Україні висловів: «Приєднання Криму, який розташований на півдні України, до Росії неприпустиме».

Додамо, що 24 березня країни G7 підтримали суверенітет і територіальну цілісність України і попередили Росію про серйозні наслідки у разі нагнітання ситуації. Також лідери семи світових держав домовилися про проведення саміту в Брюсселі у червні 2014 року замість участі у запланованому раніше саміті в Сочі у форматі G8.

Нагадаємо, раніше влада України заявляла, що країні необхідна термінова фінансова допомога в розмірі як мінімум $15 млрд. Ще як мінімум $20 млрд країні буде потрібно впродовж найближчих двох років.

На початку березня 2014 року Євросоюз схвалив виділення Україні фінансової допомоги у розмірі 11 млрд євро. Цю суму ЄС планує надати Україні протягом двох років за умови, що Київ погодиться виконувати розроблений МВФ план економічних реформ. У свою чергу США мають намір виділити Україні фінансову допомогу на $1,5 млрд. Відповідний законопроект вчора пройшов процедурне слухання в Конгресі США. Остаточне рішення може бути винесено вже наприкінці цього тижня.