Японська піаністка Кейко Мацуї дала концерт у Львові

15:41, 17 березня 2015

Славнозвісна японська піаністка та композиторка Кейко Мацуї вже втретє приїхала на Галичину. На сцені театру імені Марії Заньковецької у Львові вона виконала свої джазові композиції. Її тур тривав Америкою та Японією. До Львова врешті приїхала після кількох невдалих спроб. За її словами, на заваді була війна.

«Я відчуваю біль через ті події, які зараз відбуваються в Україні. Хочу побажати вам миру і гармонії. Все, що я можу зробити, – це присвятити вам свої твори. І так підтримаю вас», – зазначила Кейко Мацуї.

Зараз у доробку Кейко Мацуї – 24 платівки. Уже 10 років як піаністка викладає в одному з коледжів Японії: навчає студентів, як творити музику. Тож кожних три-чотири місяці музикантка повертається на батьківщину. А розпочалася її кар’єра ще в п’ятирічному віці, коли мама змушувала грати на фортепіано.

«Це мало б бути дуже природнім у п’ять років. Але це було, радше, бажання моєї мами, а не моє. Я не хотіла грати. Вона навчала дітей традиційного японського танцю і хотіла, аби я тим займалася, та я не проявляла жодного інтересу. Тому мені залишалося грати»», – додала вона.

У 17 років Кейко уклала з компанією Yamaha контракт на студійний запис. А вже у 19 компанія відіслала піаністку до Америки для запису альбому. За деякий час, у 1999-му, їй присвоюють звання найкращої джазової артистки року на церемонії Oasis Awards.

«Це не був пік кар’єри. Хоча це щастя отримувати нагороди. Моя сім’я розділила зі мною цю радість: вони подорожували, слухаючи мої твори. Хоча мій перший альбом вийшов у 1987 році», – розповіла Кейко Мацуї.

Створюючи імпровізації, Кейко надихається простими речами: небесами, місяцем чи океаном. А творчість свою називає не роботою, а місією життя: «Коли бачу щасливі обличчя, це приносить мені насолоду. Моя музика допомагає виліковуватися хворим. Коли лікарі роблять операції, вони вмикають мої твори, коли малюють художники, вони теж надихаються моїми творами. Тоді я й зрозуміла, що музика – це моя місія і мій шлях».

Мацуї бере участь у різних благодійних акціях. У 1997-му вона випустила альбом «Дарунок надії» в підтримку боротьби проти раку молочної залози. У 2001-му гроші від альбому «Дарунок життя» віддала на програму донорів кісткового мозку. А за три роки кошти від альбому «Дика квітка» – на підтримку програми ООН щодо припинення голоду у світі. Торік, каже, була і в Перу.

«Торік я полетіла у Перу і влаштувала майстер-класи бідним дітям. Ми виконували мої твори разом, бавилися і розмовляли. Якщо б і Україні потрібно було таке, думаю, могла б організувати», – додала Кейко Мацуї.