Японські археологи знайшли найдавніші рибальські гачки

Вік знахідки становить 23 тис. років

14:42, 18 вересня 2016

Японські археологи виявили найдавніші з відомих на сьогоднішній день риболовних гачків. За даними дослідників, вік знайденого оснащення становить близько 23 тисяч років. Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Два рибальських гачка були виявлені археологами під час розкопок у печері Сакітарі на невеликому острові Окінава в архіпелазі Рюкю, який був заселений людьми близько 30 тисяч років тому.

Гачки виготовили з раковини молюска. Радіовуглецевий аналіз показав, що вік знахідок становить від 22 380 до 22 770 років. Виявлене раніше схоже риболовне оснащення зі Східного Тимору датоване періодом від 23 до 16 тисяч років тому, а з Нової Ірландії - від 20 до 18 тисяч років тому.

Вченим також вдалося виявити рештки людей, шкребки з раковин, точильний камінь і залишки їжі: дикого кабана, викопних представників сімейства оленів та прісноводних крабів.

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв, що поблизу міста Белз, археологи знайшли давню ткацьку майстерню, де виявили рештки ткацького верстату, якому близько двох тисяч років.