Міністерство фінансів залучило до аналізу найбільших NPL-позичальників державних банків японських фахівців. Про це в інтерв'ю DT.ua повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк.
Міністр зазначив, що після націоналізації «ПриватБанку» Мінфін є власником 55% банківської системи, тому відновлення кредитування – це також і його завдання.
«Для цього необхідно визнати очевидну проблему: більша частина непрацюючих кредитів зосереджена в портфелях держбанків», - сказав він.
У них, як зазначає Данилюк, формуються резерви, а цей ресурс міг би бути використаний для нового кредитування. «Зараз 70% всіх непрацюючих кредитів сконцентровані в державних банках, і це дуже серйозна проблема, рішення якої є передумовою для відновлення кредитування. Це питання треба вирішувати», - зазначив глава Мінфіну.
За його словами, в уряду є кілька варіантів вирішення проблеми. Зараз Мінфін втілює відповідний проект за участю японських радників, які допомагають проаналізувати 50 найбільших NPL-позичальників кожного державного банку.
Данилюк наголошує, що у вирішенні цієї проблеми уряд зіткнувся з серйозним опором. «Складається враження, що нікому швидке вирішення цієї проблеми не потрібне. Але ми робимо все можливе для того, аби японські консультанти зайшли в банки, проаналізували стан, зробили висновки, розказали нам про своє бачення шляхів вирішення проблем», - сказав міністр і додав, що у японських колег, яких зараз залучили до співпраці, є величезний досвід роботи з цією проблемою.
До слова, недіючі кредити (nonperforming loans - NPL) – відповідно до діючої класифікації це сумнівні та безнадійні до повернення кредити. Згідно з рекомендаціями МВФ, кредити вважають недіючими, якщо сплата основної суми та процентів за ними прострочені: 1) на три місяці (90 днів) або більше; 2) менше ніж на 90 днів, проте відповідно до національних норм нагляду вважається, що обслуговування такого кредиту є «слабким» або «незадовільним». Сьогодні у вітчизняній практиці до NPL відносять сумнівні та безнадійні кредити та кредити, які їх заміщують.