Японці хочуть інвестувати у приладобудування на Львівщині

14:52, 1 серпня 2013

Влада Львівщини проводить переговори з японськими інвесторами, які готові інвестувати у приладобудування. Ця ж галузь цікавить і австрійських бізнесменів. «Інвесторів цікавить приладобудування, машинобудування, енергетика… Також є внутрішні інвестори, готові вкладати гроші», – каже директор департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості ЛОДА Денис Шмигаль.

«Як показує досвід, між зацікавлення інвестора та входженням в економіку проходить рік-півтора. Тому за рік-півтора варто очікувати на серйозних інвесторів… Хоча сьогодні є японські та німецькі компанії, які цього року готові заходити, робити інвестиції. Частки вітчизняних та іноземних інвесторів в економіці області – приблизно 50 на 50», – сказав він на прес-конференції 1 серпня. З його слів, інвесторів цікавить також легка і харчова промисловість, агропромисловий комплекс.

«Потенціал Львівщини високий, але на сьогодні область п’ята в Україна за обсягами залучено іноземного капіталу – 1,6 млрд доларів США. В нас стабільно високі внутрішні капіталовкладення в економіку у вигляді інвестицій 10-12 млрд грн», – сказав Денис Шмигаль.

За його інформацією, за перший квартал 2013 року прямі іноземні інвестиції в область становили 15,6 млн доларів, у розрахунку на мешканця – 646 доларів, натомість у першому кварталі 2012 року в економіку області інвестували майже на 5 млн доларів більше. Інформації про інвестиції за перше півріччя, за словами Шмигаля, ще немає.

«Перший квартал, на жаль, не вирізняється активністю… Цей та минулий роки є доволі складними. Якщо минулого року вкладення були, але не було інтересу, то цього року тенденції змінились: надзвичайно високий інтерес іноземних інвесторів. Практично щотижня зустрічі. Ряд іноземних делегацій приїжджають… Це Англія, Італія, Австрія. Якщо два роки тому проблемою для інвесторів було неповернення ПДВ, сьогодні такої проблеми не існує. Компанії, які працюють офіційно і сплачують податки, фактично, переведені в автоматичний режим, але можуть згадувати сьогодні такі негативні фактори, як забюрократизованість, дрібна корупція», – наголосив Денис Шмигаль.

Він нагадав, що згідно з дослідженнями київських експертів, Львівщина зайняла друге місце в Україні за інвестиційною привабливістю (перше – Харків).

«Найбільше інвестори вказують на складність отримання позичкового капіталу і його високу вартість. Українські кредити – від 20% – неприйнятні для іноземців, європейські банки також не дуже хочуть виводити свій капітал за межі Європи, а також дорого його оцінюють. Інвесторам тому складно шукати капітал для пожвавлення діяльності», – додав він.

Як інформував ZAXID.NET, у Львівській області планують збудувати завод європейського зразка з виробництва гофрокартону. Новий завод створить близько 300 нових робочих місць із європейською заробітною платою. Австрійська промислова група Prinzhorn Holding, яка будуватиме завод, інвестує у Львівщину близько 40 млн євро.

Нагадаємо, раніше Посол Японії в Україні Саката Тоїчі заявив, що Японія виступає за виробництво японських автомобілів в Україні.