Ярема розповів про перебіг розслідування розстрілів на Майдані

11:48, 10 грудня 2014

Масові розстріли протестувальників під час «Революції Гідності» здійснювала 21 особа, але затримано лише двох. За його словами, вся «розстрільна команда» була в масках, в балаклавах, її учасники не були пронумерованими, але мали жовті пов'язки на руках.

Про це в інтерв’ю «Українській правді» заявив генеральний прокурор України Віталій Ярема.

«Всі ці особи зафіксовані на засобах відеоспостереження, відеокамерах, мобільних телефонах, відеозаписах викладених в Інтернет. Всі зібрані докази долучені до кримінальних проваджень. І сьогодні проведені десятки відповідних експертиз, серед яких є унікальні, які раніше ніколи не робились, як, наприклад, портретографічні», – розповів очільник Генпрокуратури.

Він уточнив, що розслідувати вбивства майданівців важко ще й тому, що мало доказів.

«Тому що немає ані зброї, з якої стріляли, немає жодних показів працівників міліції, які б допомагали нам розкривати цей злочин, на превеликий жаль», – констатував генпрокурор.

«Немає абсолютно ніякої додаткової інформації, окрім тієї, яку отримали слідчі. Проведено приблизно 700 експертиз. Це відтворення місць подій, допити, огляди, відповідні слідчі дії, що базуються на відеозаписах камер відеоспостережень, мобільних телефонів, відеозаписів викладених в мережу Інтернет і т.д. Це дуже важко робити, тому що інших доказів не існувало. Якщо пам’ятаєте, одразу після Майдану почалась анексія Криму. Туди на півострів повтікала більшість із тих, хто був причетний до масових вбивств. 150 працівників «Беркуту» виїхали за межі України на чолі з Кусюком, Мариненком, Коряком, керівники міліції, які керували цими структурами, теж втекли.

Залишки підрозділу «Беркут», який зараз називається підрозділом особливого призначення, були відряджені в зону АТО. І розслідувати об’єктивно на першочерговому етапі було дійсно важко», – додав він.

За словами Яреми, зараз найбільше уваги відомство приділяє розслідуванню вбивств на Інститутській, де в лютому було вбито 77 людей. У цій справі затримано трьох екс-«беркутівців», один з яких, командир роти Дмитро Садовник, втік. Обвинувальні акти щодо двох інших, котрі перебувають під вартою, буде скеровано до суду після того, як підозрювані ознайомляться з матеріалами справи.

Ярема також повідомив, що Садовника було простіше встановити, оскільки в нього відсутні пальці на правій руці. У нього так звана «кукса». Здійснюючи постріли, він клав автомат на руку, на якій відсутні пальці і, стріляв.

«Тобто його було найпростіше ідентифікувати», – резюмував генпрокурор.

Ще двох екс-«беркутівців», за словами генпрокурора, ідентифікували за висновками експертів, а решта осіб, які вчиняли злочини, втекли.