Ярема заявив, що арешт чиновників режиму Януковича - не його компетенція

11:21, 10 грудня 2014

Суспільство сьогодні ставить до Генеральної прокуратури вимоги, які не стосуються її повноважень.

Про це заявив генеральний прокурор України Віталій Ярема в інтерв’ю «Українській правді».

Він розповів, що зараз Генеральна прокуратура розслідує два кримінальні провадження проти мультимільйонера Сергія Курченка, наближеного до екс-президента України Віктора Януковича.

«Одне провадження стосується ввезення і продажу скрапленого газу, в результаті яких державі завдано збитків на 2 мільярди гривень. Інша кримінальна справа стосується розкрадання через «Брокбізнесбанк» 2,8 мільярда гривень за участі заступника голови Національного банку Приходька. Так от, щодо продажу скрапленого газу, дійсно ми сьогодні вже оголосили підозру трьом заступникам голів адміністрацій областей, які приймали рішення, коли закуповували цей газ не за ціною для громадян, а для підприємств», – розповів Ярема.

До слова, нещодавно програма «Гроші» на телеканалі «1+1» повідомила, що Приходька «тихенько» звільнили під заставу у розмірі ₴200 млн.

Він запевнив, що всі справи, що стосуються високопосадовців і тих людей, які спричинили великі збитки для держави, знаходяться на його контролі.

«І ніхто з заступників не зможе негативно вплинути на процес розслідування. Якщо я дізнаюся, що були такі випадки, вони будуть негайно звільнені», – наголосив генпрокурор.

Віталій Ярема також повідомив, що ГПУ зараз займається провадженнями щодо 22 осіб з оточення Януковича.

«Це вищі посадові особи держави, сьогодні оголошені в розшук і перебувають за межами України. Відносно них відкриті кримінальні провадження як за фактом причетності до масових вбивств і до тих злочинів, що були вчинені з листопада 2013 по лютий 2014 роки, під час Майдану. В тому числі, й злочини, пов’язані з розкраданням державного майна і вивезенням коштів за територію України», – розповів генпрокурор і додав, що поки не можна говорити про те, коли будуть якісь результати у розслідуванні цих справ. Він лише запевнив, що ГПУ не порушує законів щодо термінів розслідувань цих проваджень.

В той же час він наголосив, що не варто звинувачувати Генпрокуратуру в тому, що стосовно деяких екс-чиновників не ведеться ніяких проваджень.

«Згідно із Конституцією, прокуратура здійснює нагляд за дотриманням законності під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва, представництва в суді, а також нагляд за дотриманням законності в місцях позбавлення волі, як передбачено. Сьогодні таке враження, що не існує в нас інших правоохоронних органів, які дійсно покликані боротися зі злочинністю та корупцією. Прокуратура, поки не створено Державне бюро розслідувань, виконує функції з розслідування кримінальних проваджень там, де підозрювані 1-3 категорії державних службовців, народні депутати і правоохоронці. Так от, якщо в результаті розслідування МВС або СБУ оголошується підозра 1-3 категорії державних службовців, тоді прокуратура забирає це провадження. Так вимагає КПК», – пояснив Віталій Ярема.

Він також визнав, що у деяких справах стосовно вбивств на Майдані були недопрацювання.

«Я не знімаю з себе відповідальності, і ми готові пояснювати ситуацію по майданівських справах, там дійсно були недопрацювання, але вони більше стосувалися того, що відбувалося на першочерговому етапі», – визнав генпрокурор.