Вихід народних депутатів В'ячеслава Кутового і Володимира Купчака з фракції «Батьківщина», котрі стали 7-ю і 8-ю її втратою, серйозно б'ють по іміджу Арсенія Яценюка як керівника опозиції та потенційного кандидата в президенти. Про це пише у своєму коментарі директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.
«Адже основна маса перебіжчиків - це «його люди», які пройшли, і рекомендовані структурами «Фронту Змін», - аргументує політолог.
Швидше за все, відцентрові тенденції у фракції «Батьківщина» продовжаться, прогнозує він. Непрямим чином про це свідчить і фраза спікера Володимира Рибака, що до нього підходять депутати і приносять заяви про вихід із «Батьківщини», і заява Володимира Литвина про існування «ще 4-х заяв», – вважає Бортник.
У будь-якому разі, продовжує експерт, вже зараз стає очевидним, що Яценюк не здатний утримати ситуацію у фракції під контролем і бути об'єднальною фігурою для найбільшої опозиційної команди, сформувати потрібний опозиції інформаційний потік. «Ну а поки президентські перспективи Яценюка тануть разом із фракцією «Батьківщина», - резюмує політолог.
Нагадаємо, нещодавно народний депутат від Партії регіонів Олександр Стоян заявив, що найближчим часом ще декілька депутатів оголосять про вихід з опозиції.
Нагадаємо, на виїзному засіданні Верховної Ради 2 квітня спікер Володимир Рибак зачитав заяву про вихід з фракції ВО «Батьківщини» 4 депутатів: Олег Канівця, Віталія Немілостівого, Романа Стаднійчука і Ігоря Скоросари. Сам Олег Канівець сказав, що не має наміру виконувати свою передвиборчу присягу скласти мандат у разі, якщо не увійде до фракції «Батьківщини» або вийде з неї.
Окрім цього, Олег Канівець пояснив свій вихід із фракції ВО «Батьківщина» цькуванням.
Додамо, що голова фракції «Батьківщина» у Раді Арсеній Яценюк заявив, що за вихід з фракції «Батьківщина» в парламенті дають $5 млн і $100 тис. на щомісячне утримання.