Яценюк попросив депутатів повернутися до питання розблокування приватизації

12:34, 26 листопада 2015

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк попросив народних депутатів повернутися до питання внесення змін до закону про приватизацію та ухвалити відповідний закон.

«Дайте нам можливість провести чесну і прозору конкурентну приватизацію», – звернувся до нардепів Яценюк на пленарному засіданні Верховної Ради 26 листопада, передає Інтерфакс.

Прем'єр зазначив, що у разі, якщо Верховна Рада ухвалить законопроекти, необхідні для приватизації, іноземний інвестор зможе привести в Україну нові технології та створити більше робочих місць, а також сплачувати податки до державного бюджету України.

Яценюк нагадав, що наразі припинено приватизацію Одеського припортового заводу.

«Ми просимо прискорити ухвалення цих законів і дати уряду провести приватизацію об'єктів так само, як була проведена приватизації «Криворіжсталі», – наголосив він.

Голова уряду також зазначив, що ухвалення приватизаційного законодавства надасть можливість позбутися політичного впливу в управлінні державними компаніями.

Як повідомлялося, Верховна Рада 24 листопада не змогла і з другої спроби прийняти урядовий проект поправок до приватизаційного законодавства (№2319а), який би, за заявами Фонду держмайна (ФДМ) і Мінекономрозвитку, дозволив би розблокувати велику приватизацію в країні.

Депутат Верховної Ради Віктор Пинзеник (фракція «Народний фронт») запропонував вилучити із законопроекту норму про залучення радника до процесу приватизації держпідприємства, оскільки, на його думку, вона конфліктна і без неї депутати підтримають законопроект. Однак сигнальне голосування за ухвалення у першому читанні законопроекту з поправкою Пинзеника також не набрало достатньої кількості голосів.

Напередодні голосування голова ФДМ Ігор Білоус та голова Мінекономрозвитку Айварас Абромавічус зверталися до депутатів із проханням розблокувати приватизацію і забезпечити додаткові надходження до держбюджету вже 2016 року. За їхніми словами, якщо би Рада ухвалила закон 24 листопада, то Одеський припортовий завод міг би бути проданий у березні 2016 року, після чого відбувся б продаж шести обленерго, «Центренерго» і чотирьох ТЕЦ.

Законопроект №2319а вносить зміни до закону «Про приватизацію державного майна» та «Про Фонд державного майна», скасовуючи норму про обов'язковий продаж на фондових біржах 5-10% акцій об'єктів груп «В» і «Г» до проведення конкурсу і дозволяючи ФДМ залучити до приватизації об'єктів радників.

Документ також передбачає, що в приватизації українських держпідприємств не зможуть брати участь покупці з Росії, а торговці цінними паперами мають подавати інформацію про осіб, в інтересах яких вони купують державні корпоративні права.

ФДМУ розробив цей законопроект ще на початку літа 2015 року, але через його неухвалення уряд змушений був призупинити приватизацію великих об'єктів, серед яких – Одеський припортовий завод.