Яценюк: Росія має дати спокій Україні – це умова Женевської угоди

22:52, 17 квітня 2014

Україна розраховує, що Росія невідкладно виконає умови заяви, підписаної в Женеві в четвер, 17 квітня, – перестане підтримувати терористів і сепаратистів та відкличе свої розвідувально-диверсійні групи, заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Ми звертаємося до Росії. Вона повинна невідкладно виконати те, що підписав російський міністр, і залишити Україну в спокої», – сказав він, відкриваючи вечірнє засідання уряду сьогодні.

Зокрема, Арсеній Яценюк очікує, що Росія невідкладно відкличе свої «розвідувально-диверсійні групи, перестане спонсорувати так званих протестувальників, які тримають в руках автомат... перестане підтримувати терористів і сепаратистів».

«Ми в Україні самостійно наведемо порядок, якщо Російська Федерація не буде постійно підігравати терористам. Створювати мережі, фінансувати їх і дестабілізувати ситуацію в Україні», – додав він.

Яценюк нагадав, що хід виконання документа, підписаного в Женеві, контролюватимуть представники ОБСЄ.

Окрім того, прем'єр-міністр закликав озброєних осіб, які захопили адміністративні будівлі в східних регіонах країни, невідкладно скласти зброю і звільнити приміщення.

«Я хочу невідкладно звернутися до екстремістів і терористів, які зараз тримають зброю в руках і незаконно займають адміністративні будівлі, будівлі органів внутрішніх справ і Служби безпеки. Росія була змушена засудити екстремізм і підписатися під тим, що всі бандформування будуть невідкладно роззброєні і виведені з приміщень. Виходьте! Ваш час минув», – сказав він.

Прем'єр нагадав, що Україна також взяла на себе зобов'язання амністувати тих мирних протестувальників, які складуть зброю і покинуть захоплені приміщення. «Такі люди не будуть переслідуватися, крім тих, хто скоїв тяжкі злочини. Це, в першу чергу, вбивства, які, ні за яких обставин ніхто нікому не пробачить», – додав прем'єр.

Яценюк зазначив, що українська влада готова і проводить діалог і зі східними, і зі західними регіонами країни.

Нагадаємо, за результатами переговорів США, Росії, ЄС та України в Женеві було схвалено Женевську заяву з деескалації конфлікту в Україні, яка передбачає, зокрема, звільнення захоплених адмінбудівель на сході України, роозброєння воєнізованих угруповань, а також утримання всіх сторін від будь-якого насильства, залякування, провокаційних дій. Окрім того, як повідомив в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця, який представляв Україну на переговорах, ОБСЄ повинна відігравати ключову роль у процесі імплементації цих заходів.