Яценюк розповів, чому на Сході і в Криму не розмовляють українською

16:45, 26 серпня 2008

26 серпня під час виступу на науково-практичній конференції "Забезпечення реалізації державної політики щодо розвитку освіти в Івано-Франківській області" голова Верховної Ради України Яценюк констатував, що, "на превеликий жаль, системного реформування української освіти не відбувається, глобального бачення, куди рухається українська освіта, немає". Яценюк, зокрема, висловився за суттєве оновлення та омолодження педагогічних кадрів в Україні. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі ВРУ.

А.Яценюк також висловився за раціоналізацію державного замовлення у сфері кадрового забезпечення шкіл. Він навів дані статистики, за якими минулого року було випущено 19 тисяч педагогів, з яких 30% залишилися непрацевлаштованими.

При цьому А.Яценюк відзначив диспропорцію щодо забезпечення вчителями одних і тих же спеціальностей у західних та східних регіонах держави. Так, сказав він, за даними статистики, на Заході України було найменше працевлаштовано вчителів української мови і літератури, а також історії, у той час, коли в Луганську, Донецьку, Автономній Республіці Крим, в Одеській області спостерігався брак фахівців саме з цих предметів. На його думку, тут "виникає запитання", адже державне замовлення "повинно розподіляти фахівців на ті регіони, де є потреба". "А то за державні гроші ми навчаємо людей, які не мають де працювати", - додав А.Яценюк.

При цьому він відзначив, що в Україні досі немає статистики щодо того, яка кількість випускників вузів випущена і яка працевлаштована за спеціальностями. "Мільярдні гроші виділяються на державне замовлення, а ми складаємо парадоксальну систему, коли за державні гроші не можемо вирішити питання вчителя української мови у Криму, а потім кажуть, що Крим сьогодні не є україномовний", - сказав А.Яценюк.

Він наголосив, що нині "є ресурс і є бюджет, і ми не відправляємо цих учителів, які б могли там отримати квартиру, належне матеріально-технічне забезпечення, щоб могла реалізуватися державна мовна та ідеологічна політика".

Голова Верховної Ради України також піддав критиці якість вищої освіти в Україні. На його думку, суттєвим показником, є те, що у світових рейтингах вищих навчальних закладів немає жодного українського вузу. "Це є відповіддю на те, якою є якість української освіти", - сказав він.