Яценюк розповів, за яких умов погодиться очолити уряд

19:32, 5 лютого 2014

Лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк готовий очолити уряд України тільки за умови формування Кабінету міністрів з представників опозиції та у випадку повернення до Конституції в редакції 2004 року.

Про це він заявив в інтерв'ю Deutsche Welle, опублікованому в середу.

«Ми готові взяти на себе відповідальність за країну. Ми готові очолити уряд, якщо всі посади в уряді займуть представники опозиції. В цей дуже важкий час для моєї країни, охопленої економічною кризою, ми переконані, що опозиція впорається з керуванням країною і зможе побудувати мости в умовах розбрату в країні. Це дуже ризиковано. Але мова йде не про мою політичну долю, а про долю країни. Я готовий втратити рейтинг, щоб врятувати країну», - наголосив Яценюк.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи піде він на такий крок за умови, що буде нова Конституція, Яценюк зазначив: «Ми готові зробити це на базі нової - старої Конституції 2004 року. Якщо уряд буде формуватися в парламенті, щоб ми мали гарантії, що цей уряд не буде призначено на три місяці чи три тижні. Цей уряд має отримати можливість здійснити реальні зміни».

Політик також озвучив план опозиції в ситуації, що виникла: «У нас є короткостроковий і довгостроковий план. Довгостроковий передбачає підготовку нового проекту Конституції та прийняття цього документа до вересня. У короткостроковій перспективі ми будемо домагатися повернення до Конституції 2004 як тимчасове рішення, до того моменту, коли ми приймемо нову конституцію. Має бути перехід до парламентсько-президентської республіки. На цих умовах має бути створено новий уряд, який буде підзвітний і готовий керувати країною в цей складний час».

Водночас Яценюк висловив думку, що президент України Віктор Янукович «не готовий відмовлятися від безмежної влади».

Нагадаємо, 25 січня Янукович запропонував Яценюку посаду прем'єр-міністра, а лідеру партії УДАР Віталію Кличку - посаду віце-прем'єра з гуманітарних питань.

Згодом Яценюк заявив, що опозиція не приймає, але й не відмовляється від цієї пропозиції.

27 січня Кличко заявив, що не бачить себе в новому складі Кабінету міністрів України.

28 січня прем'єр-міністр України Микола Азаров подав у відставку. Цього ж дня президент прийняв цю відставку і доручив Кабміну продовжувати роботу до початку роботи новосформованого уряду.