Яценюк у Давосі: На шляху в ЄС – корумпований уряд та справа Тимошенко

20:00, 25 січня 2013

Окрім корумпованої влади, ключовою перешкодою на шляху України в ЄС є справа Юлії Тимошенко та політичні переслідування в країні, наголосив сьогодні голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк під час 9-го українського ланчу-конференції з нагоди щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

«Необхідно зупинити політичні переслідування, впровадити сильні реформи – починаючи з реформи юстиції та економічної, зробити Україну повністю європейською державою», - цитує політика прес-служба «Фронту змін».

Яценюк вважає, що в України є два шляхи. Один із них – ЄС, інший – Митний союз, куди нас «настирливо запрошують».

«Я б назвав це не запрошенням, а «примусом до співпраці», - додав нардеп.

За його словами, у короткотривалій перспективі Митний союз - це «дешевші енергоносії, легкий доступ до фінансових ресурсів, а також політичний захист для чинного президента, менше демократії і більше влади».

На думку політика, вступ України до Митного союзу – це вступ до об’єднання «на кшталт нового Радянського союзу».

«Прем’єр-міністр Медведєв заявив, що Митний союз не має нічого спільного з СРСР. Це правда, адже в СРСР була ідеологія. Цікаво, яка ідеологія Митного союзу?» - дивується голова фракції «Батьківщина».

У довгостроковій перспективі, наголосив він, ситуація інша. «Європейський ринок набагато більший, там більші інвестиції. Питань, які ми можемо вирішити в ЄС, набагато більше, ніж тих, які вирішаться в Митному союзі. Євросоюз – це краще об’єднання, і я хочу, щоб Україна вступила до кращого об’єднання», - зазначив він.

Він підкреслив, що не влада має вирішувати, куди рухатися Україні, а український народ: «Більшість українців поділяють європейські цінності. Ми хочемо бути частиною Європи».

Водночас, підкреслив він, країні потрібна реальна співпраця з Росією: «Але це має бути рівна співпраця, яка вигідна для обох». 

Нагадаємо, що екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко вручили повідомлення про підозру в організації розтрати чужого майна, а також у тому, що 1996 року, будучи президентом ЄЕСУ, спільно з Павлом Лазаренком вона замовила й організувала вбивство народного депутата Євгена Щербаня. 18 січня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що за такий злочин обвинуваченій загрожує довічний термін.

Підставою для вбивства депутата Євгена Щербаня, у якому підозрюють екс-прем’єрів Юлію Тимошенко й Павла Лазаренка, слідчі вважають неможливість поділити ринок газу в Донецькій області.