Яценюк запропонував новий переговорний формат щодо Донбасу

19:54, 1 квітня 2015

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк висловився за залучення США до переговорів про врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях.

«Я бачу ЄС, США, Україна сидять за столом з однією позицією... і завдаючи натиску на Росію, змушуючи її діяти за законом», - зазначив Яценюк, запропонувавши назвати такий формат «київським».

Виступаючи 1 квітня у Фонді Конрада Аденауера (Німеччина), він закликав ЄС і США всіма силами зберегти єдність і не дати Росії розколоти її.

«Україна бореться з терористами, якими командує Москва, і таким чином захищає Європу та Європейський Союз», – нагадав Яценюк, якого цитує Укрінформ.

Протистояння України і Росії він назвав «війною світла й темряви, демократії й авторитаризму, минулого й майбутнього».

Прем'єр також навів такі цифри: 1,1 млн людей в Україні втратили все, втрачено 20% економіки. «ЄС і «сімка», Україна повинні деескалувати ситуацію, зупинити Путіна і відновити право і закон в Європі», – заявив Яценюк.

Він наголосив, що Україна повністю дотримується Мінських домовленостей.

«Після так званого перемир'я загинули вже 75 українських солдатів, понад 400 були поранені», - сказав Яценюк, підкресливши, що Україна «біліша від білого» у виконанні Мінських домовленостей, але «на війні інколи трапляються непередбачувані речі».

Мінський пакет він назвав не кращим, але єдиним шляхом вирішення конфлікту, зауваживши, що сам він скептично ставиться до цих домовленостей. «У нас 2 альтернативи: погана і ще гірша», – сказав Прем'єр.

За його словами, Мінськ – єдине, що є на столі, при цьому в Києві розуміють, що Путін лише хоче виграти час.

Яценюк пояснив, що саме прагненням захиститися пояснюється звернення України до Заходу з проханням надати оборонні озброєння.

«Не йдеться про летальні озброєння. Ми чудово розуміємо, що військове рішення – не рішення», - сказав він і додав, що, за українськими оцінками, армії доводиться протистояти близько 30 тисячам озброєних людей, серед яких і регулярні війська РФ.

Зазначимо, Мінські домовленості були підписані за участі країн «нормандського формату» або ж «нормандської четвірки»: України, Франції, Німеччини і Росії.