"Ще напередодні виборів аналітики підкреслювали, що блок "Наша Україна - Народна самооборона" - це складне утворення і прогнозували йому внутрішні напруги після виборів. Бо у БНУНС є кілька потужних угрупувань, орієнтованих на різні центри прийняття рішень - на Секретаріат Президента і самого Президента, на чинне керівництво блоку і третя група, яка є десь посередині між цими двома. Тому кандидатура Кириленка розглядалась у двох площинах. Перша - не можна було висувати кандидата, який викликав заперечення і не мав цілковитої підтримки всередині самого блоку. Друга - Секретаріат Президента, визначаючи, хто стане лідером блоку, зробив ставку на Кириленка як на молодого і слухняного політика, а Кириленко виявився не таким очікувано керованим збоку Секретаріату", - заявив сьогодні, 30 листопада, у коментарі ZAXID.NET політолог Анатолій Романюк, коментуючи ситуацію із визначенням кандидатури спікера.
"Що стосується кандидатури Яценюка, для її визначення теж є дві підстави. Перша - усі кандидати на посаду голови Верховної Ради - Плющ, Костенко, Єхануров і зрештою Кириленко - не отримали абсолютної підтримки серед депутатів "Нашої України". Окрім цього, ці кандидати були неприйнятними і для партнерів по коаліції, і для Партії регіонів, як найбільшої парламентської фракції. Друга підстава - Секретаріат Президента зараз активно працює над підготовкою до наступних президентських виборів. І цілком ймовірно, що запасний варіантом кандидата від "помаранчевих" на посаду Президента може бути саме Арсеній Яценюк. Тому Яценюк-спікер - це своєрідний пробний шар у цьому контексті: наскільки він може бути прийнятним для політикуму", - розповів політолог.
Анатолій Романюк також переконаний, що для Юлії Тимошенко Арсеній Яценюк буде достойним конкурентом у президентській виборчій кампанії. "Окрім цього, в якості спікера Яценюк буде здатний отримувати підтримку і частини депутатів, які є поза межами коаліції", - резюмував він.