Народний депутат з фракції "БЮТ-Батьківщина" Володимир Яворівський вважає, що членами комітету Шевченківської премії мають бути тільки її лауреати. Зокрема називає письменницю Марію Матіос як можливу кандидатуру на посаду голови комітету. Однак переконаний, що її, як і будь-кого із опозиційного табору, навряд чи призначать на цей пост.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі депутата, він вважає, що комітет Шевченківської премії потрібно реформувати, зокрема змінити склад комітету. За словами письменника, з опозиційного табору навряд чи когось призначать. "Скажімо того ж М.Слабошпицького чи В.Шкляра", - упевнений В.Яворівський.
"Звичайно, премія втратила свій первісний блиск. Вона його втратила ще в радянські часи, коли присуджували премію, якщо не помиляюся, Миколі Подоляну - був такий редактор журналу "Україна". Йому присвоїли Шевченківську премію за два нариси про Москву в "Літературній Україні". Але й у наші часи були такі випадки, що Шевченківську премію присуджували за ніщо. Тобто це не корупція, а таке собі кумівство", - розповів політик.
В.Яворівський переконаний, що, безперечно, Шевченківська премія потребує радикальних змін. "Але я сумніваюся, що ці зміни будуть зараз", - сказав Володимир Яворівський.
"Потрібно реформувати номінації, сам склад (комітету Шевченківської премії - ред.). Я переконаний, що членами комітету мають бути тільки лауреати Шевченківської премії. А така каша, як зараз, коли є люди, які не є лауреатами Шевченківської премії і вони її присуджують чи не присуджують комусь іншому - це не нормально. І взагалі, мають бути члени першого ряду, які несуть моральну відповідальність за те, кому ця премія присуджується. Щоб народ знав, що у Шевченківському комітеті є такі й такі видатні люди. Тобто, таке реформування потрібне. Але чекати його після Бориса Олійника, я не знаю (чи варто – ред.)", - зауважив парламентарій.
Нагадаємо, днями видатний український поет і державний діяч Борис Олійник висловив бажання піти з посади голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.