ЄБР: Не варто поспішати з приватизацією “Нафтогазу”

14:40, 8 жовтня 2011

Приватизація «Нафтогазу» — дуже важливий процес реформ, але вона має відбуватися на завершальному етапі.

 

Про це заявив керуючий директор з енергетики Європейського банку реконструкції та розвитку Ріккардо Пуліті.

«Занадто поспішати з цим не варто. Без здійснення реформ приватизація неможлива. На першому етапі набагато важливіша прозорість рішень та адаптація законодавчої бази», — підкреслив він.

Р. Пуліті відзначив важливість реформування НАК «Нафтогаз Україна», без якого неможливе фінансування в повній мірі робіт з ремонту та модернізації української газотранспортної системи (ГТС): «І наш банк, і Єврокомісія, і МВФ, і інші міжнародні організації й інвестори уважно відстежуватимуть процес (реформування «Нафтогазу» — ред.) та сприятимуть його розвитку».

«Україна дуже важлива для Європи, — підкреслив керуючий директор ЄБРР. - Досить сказати, що на сьогодні у газовому балансі Європи близько чверті припадає на російський газ. І 80% його надходить через територію Украї­ни. Природно, ми зацікавлені в стабільності його поставок і щоб не повторювалися інциденти, які раніше мали місце».

Він додав, що наразі система трубопроводів високого тиску вимагає реновації та модернізації, і ЄБРР надаватиме необхідну фінансову підтримку. Зокрема, вже прийнято рішення про виділення 308 млн дол. на невідкладні роботи з ремонту ділянки газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород.

Водночас Р. Пуліті визнав, що грошей знадобиться набагато більше. «Але тут треба розуміти, що спочатку слід здійснити реформи, які забезпечать прозоре і зрозуміле середовище для інвестицій. Тобто спочатку реформи, потім — ос­нов­не фінансування», — додав він.

«Нам показали, що буде проведено розукрупнення НАК «Нафтогаз України». З поділом її на чіткі сегменти: видобуток вуглеводнів, їх транспортування і поставки споживачам, — нагадав представник ЄБРР. У результаті має вийти прозорий і прогнозований як споживачами, так і інвесторами бізнес. Більшість країн ЄС подібне вже проходили, тож накопичено серйоз­ний досвід».