Європейський банк реконструкцiї i розвитку (ЄБРР) надасть компанiї Rengу Development (Київ) кредит розмiром EUR5,7 млн на будiвництво сонячної електростанцiї у Вiнницькiй областi, повiдомив голова представництва ЄБРР в Українi Андре Куусвек на прес-конференцiї в Києвi в понедiлок.
За його словами, зокрема, EUR4,1 млн надасть безпосередньо банк у виглядi позики термiном на вiсiм рокiв, а ще EUR1,6 млн надасть фонд "Чистi технологiї" у виглядi позики термiном на 15 рокiв. Часткове будiвництво гелiоелектростанцiї профiнансує сама Rengу Development (близько EUR3,8 млн).
Потужнiсть гелiоелектростанцiї становитиме 4,5 МВт, її буде зареєстровано на ТОВ "Грiн Агро Сервiс".
За словами керуючого директора компанiї Rengу Development Нарека Арутюняна, пiд час будiвництва станцiї використання українських комплектуючих товарiв i послуг становитиме приблизно 40% за визначених законодавством у поточному роцi 15%.
Вiн також повiдомив, що будiвництво станцiї розпочалося в серединi лiта поточного року i закiнчиться наприкiнцi листопада – на початку грудня 2012 року.
Проект Rengу Development став першим проектом будiвництва сонячної електростанцiї, фiнансованим ЄБРР.
За iнформацiєю Вiнницької облдержадмiнiстрацiї, Rengy Development має намiр побудувати на територiї Вiнницької областi шiсть сонячних електростанцiй загальною потужнiстю 50 МВт.
Rengy Development зареєструвала п'ять "дочок" у Вiнницькiй областi - ТОВ "Грiн Агро Сервiс", "Праймвуд", "Ренджи Бершадь", "Ренджи Томашпiль", "Ренджи Тросятнець" i чотири - в Одеськiй областi: "Ренджи Iзмаїл", "Ренджи Татарбунари", ТОВ "Ренджи Сарата" i ТОВ "Ренджи Арциз".
Згiдно з даними сайту Rengy Development, портфель компанiї мiстить проекти в сонячнiй енергетицi загальною потужнiстю 65 МВт, а також у вiтрянiй – потужнiстю 100 МВт iз обсягом необхiдних iнвестицiй до EUR300 млн.
Як повiдомлялося, альтернативна енергетика в Українi останнi пiвтора року розвивається iнтенсивнiше, нiж традицiйна. На початок вересня загальна кiлькiсть компанiй, що експлуатують електростанцiї на вiдновлюваних джерелах енергiї та реалiзовують електроенергiю за "зеленим" тарифом, зросла до 69, а кiлькiсть таких електростанцiй - до 115, з яких 25 - сонячнi.
Найдинамiчнiше за показником уведених в дiю освоюється енергiя сонця. У 2011-2012 рр. девелопери побудували i ввели в експлуатацiю iнсталяцiї сумарною встановленою потужнiстю близько 290 МВт. Зокрема, мiжнародна група компанiй Activ Solar минулого року запустила в Криму найбiльший в Європi фотоелектричний парк "Перове". Проект було реалiзовано за кредитнi кошти Сбербанку Росiї та "ВТБ".