Міністерство охорони здоров'я України спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку і міжнародними експертами працює над покроковим планом змін реєстрації препаратів. Мета – врегулювати дійсну процедуру, яка є недосконалою порівняно зі світовими практиками, повідомляє прес-служба МОЗ.
Як зазначається, у п'ятницю, 27 жовтня, в МОЗ пройшла чергова зустріч з представниками ЄБРР та міжнародними експертами щодо майбутнього реформування системи реєстрації лікарських засобів в Україні. На зустрічі обговорили співпрацю в розробці концепції, яка має не лише удосконалити порядок реєстрації лікарських засобів, а й передбачити конкретні кроки поступового розвитку всієї системи регулювання фармацевтичного сектору.
«Реформа охорони здоров’я, яку наша команда зараз робить в Україні, - це глибокі та основоположні перетворення цілої системи. Системи, котра була в Польщі ще у 1989 році. За 26 років поляки зробили дуже багато, аби вийти на той рівень системи охорони здоров’я, до якого українці так само прагнуть. І зараз ми мусимо пройти ті ж кроки, які пройшла кожна вільна та прогресивна країна. Щоб пройти цей шлях швидше, дуже багато змін ми робимо одночасно. Найближчі 2-3 роки буде дуже складно, адже будь-яка система завжди опирається перетворенням. Проте ми готові до цієї роботи та робитимемо все, аби українці також отримали гідну систему медицини», - зазначила в. о. іністра, доктор Уляна Супрун.
Окрім того на зустрічі обговорювали попередні рекомендації консорціуму міжнародних експертів, які детально вивчили ситуацію функціонування фармацевтичного ринку в Україні та надали свої пропозиції щодо його врегулювання з міжнародними стандартами.